Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum imprez - Maj 2019r.

 

 

 

 


 Koncert

 

Balkan Express

 

    Zapraszamy Państwa na koncert zespołu Bałkan Express, który wystąpi u nas z okazji Dnia Matki, 24.05.2019 r. o godzinie 18:00. Bałkan Express to grupa, której twórczość opiera się głównie na rytmach pochodzących z szeroko pojętych Bałkanów. Inspiracją muzyczną są więc tereny Serbii, Bośni czy Macedonii. Podobnie jak w piosenkach prezentowanych w tamtych rejonach, Balkan Express posiada w swoim repertuarze utwory radosne, niezwykle temperamentne, przy których nie sposób usiedzieć w miejscu, ale też takie, które wypełnione są smutkiem oraz tęsknotą. Bilety w cenie 50 zł do nabycia za pośrednictwem stron www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl oraz w sekretariacie CKiS w godzinach 7:00-15:00.ZAPRASZAMY!
24.05.2019 r.
godz. 18:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


  Spektakl

 

 

Teatralne „Czekoladki”

    Teatr „Czas Wyobraźni” serdecznie zaprasza na komedię kryminalną autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej pt. "Czekoladki". Ustatkowany biznesmen Karol chce przekazać swoim bliskim pewne ważne informacje. Jednak pan domu nie pojawia się na uroczystej kolacji. Atmosfera gęstnieje, gdy przychodzą niespodziewani goście, a pana domu nadal nie ma. Na jaw zaczynają wychodzić tajone rodzinne sekrety. Pięć kobiecych osobowości, bogatych w temperament jak tytułowe czekoladki w smak, z kryminalną intrygą w tle.

ZAPRASZAMY!
31.05.2019 r.
godz. 18:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim
WSTĘP WOLNY


 Kino z dreszczykiem w maju


    Kino w maju to kolejna porcja filmowych nowości. „Kraina Cudów”, „Praziomek” i „Słodki Koniec Dnia” to najnowsze tytuły, które już 18 maja zawitają do naszego Centrum Kultury i Sztuki. Tym razem mamy dla sępoleńskich kinomaniaków dodatkową atrakcję, wraz z kinem Zakrzywienie Czasoprzestrzeni przygotowaliśmy dla Was „Wieczór Grozy” - wyświetlimy podczas niego dwa, mrożące krew w żyłach horrory, „Impostor” i „Belzebub”, karnet na obydwa filmy kosztuje 25 złotych (bilety na pojedyncze seanse dostępne będą wyłącznie w dniu projekcji). Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram wszystkich projekcji. Bilety są już dostępne na stronach www.zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/, www.biletyna.pl oraz www.ckissepolno.com.pl.  Jednocześnie informujemy, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim NIE DYSTRYBUUJE BILETÓW NA SEANSE KINOWE, prosimy o zakup biletów on-line bądź bezpośrednio w kasie kina. 

"Kraina Cudów"

 

godz. 14:00 i 15:45
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Opis:
June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić

Kup bilet online!

 

 

 

 

 

 

"Praziomek"

 

godz. 17:30
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Opis:
Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela sir Lionel Frost wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą.

Kup bilet online!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

"Słodki Koniec Dnia"

 

godz. 19:15
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Opis:
Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

Kup bilet online!

 

 

 WIECZÓR GROZY
"Impostor" + "Belzebub"
godz. 21:15
Karnet w cenie 25 zł (bilety na pojedyczne seanse do kupienia wyłącznie w dniu projekcji)

Kup bilet online!

 

"Impostor"

 

Opis:
Sarah przeprowadza się ze swoim synkiem do domu na wsi. Pewnej nocy Chris znika, a kiedy się odnajduje, Sarah zaczyna podejrzewać że chłopiec, który wrócił, może wcale nie być jej synem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

"Belzebub"

 

Opis:
Agent specjalny Emanuel Ritter (Cosio) prowadzi policyjne śledztwo w sprawie serii tajemniczych zgonów z udziałem małych dzieci. Sprawa przybiera nadprzyrodzony obrót, gdy kapłan (Bell) z Watykanu łączy starożytnego demona Belzebutha z morderstwami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZAPRASZAMY!
18.05.2019 r.
Bilety do kupienia na stronach:
 http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/, www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl
oraz bezpośrednio przed seansem, w kasie kina


Wystawa

 

 

Wystawa: „Ojcowie Założyciele Unii Europejskiej”

 

    Od 1 maja będziecie mogli Państwo zapoznać się z wystawą „Ojcowie Założyciele Unii Europejskiej”, która zamieszczona zostanie w gablotach ekspozycyjnych CKiS. Wystawa ta pojawia się u nas w związku z 15. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W całej Polsce, w tym także w Sępólnie Krajeńskim, wyeksponowane zostaną plansze przedstawiające sylwetki Ojców Założycieli UE. Opowiadają one o ideach i wizjonerach, których myśli i spory leżały u podstaw stworzenia wyjątkowego projektu europejskiej wspólnoty. Wystawa powstała z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury, za jej merytoryczną część odpowiedzialny jest dr hab. Michał Łuczewski (Centrum Myśli Jana Pawła II), strona graficzna jest zaś autorstwa Handsome Studio. Polecamy Państwa uwadze – wiele ciekawostek i wartościowych informacji o postaciach bezpośrednio związanych z powstaniem Unii Europejskiej.
 

 

 

 


 Wystawa

 

 

Wystawa plakatu - Stanisław Moniuszko i jego twórczość

 

    W dniach 7-14 maja będziecie mieli Państwo możliwość podziwiania wystawy 49 plakatów inspirowanych życiem i twórczością Stanisława Moniuszki, autorstwa grafika, designera, karykaturzysty, Pana Witolda Mysyrowicza. Oryginalne prace, utrzymane w charakterystycznym stylu artysty, zostaną wyeksponowane w holu Centrum Kultury i Sztuki i będą dostępne dla zwiedzających w godzinach 7:00-17:00. Wystawa poświęcona Moniuszce trafia do nas dzięki życzliwości fundacji POLCANART. Jest to jedno z wydarzeń przygotowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

 

 

 

 

 

 

 


Koncert

 

 

Blues w CKiS – zmiana miejsca!

    Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne i prognozowany brak ich poprawy w najbliższych dniach zmieniamy miejsce czwartkowego koncertu i zapraszamy wszystkich Państwa o godzinie 18:00 do Centrum Kultury i Sztuki. Koncert nie jest biletowany, wstęp wolny. Wszystkich miłośników dobrej, gitarowej muzyki niezmiennie zapraszamy!

    Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z muzyką bluesową na żywo. Tym razem będziemy gościć artystę z dalekiej Argentyny. Daniel de Vita to gitarzysta i piosenkarz urodzony w Buenos Aires, który od lat gra na scenie argentyńskiego bluesa. Brał udział w głównych bluesowych festiwalach latynoamerykańskich takich jak Buenos Aires Winter Festival, Buenos Aires Blues Festival, llha Blues Festival (Sao Paulo, Brazylia), a także Mississippi Delta Blues Festival (Rio Grande do Sul, Brazylia), ten ostatni jest najważniejszym festiwalem bluesowym w Ameryce Południowej. Daniel de Vita jest także członkiem zespołu „South American Kings of the Blues”. W Sępólnie Krajeńskim pojawi się w towarzystwie dobrze znanego naszej publiczności Łukasza Gorczycy i jego zespołu.

ZAPRASZAMY!
16.05.2019 r.
godz. 18:00
sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim 


Wydarzenie

 

V Zlot Pojazdów Zabytkowych, I Urodziny Muzeum PRL

1 maja 2019 r.

 

godz. 11:00

plac przed Muzeum PRL, ul. BoWiD 15, Sępólno Krajeńskie (teren AGROM'y)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wystawa

 

 

Wystawa – herby województw, powiatów, gmin i miast
na pinach i przypinkach

 

    Zapraszamy Państwa na spotkanie z wyjątkowym pasjonatem, Piotrem Furtakiem, którego nietypowe hobby będzie tematem wystawy przygotowanej w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Piotr Furtak, to dziennikarz „Dziennika Bałtyckiego”, który od 8 lat zbiera przypinki z herbami. Jego kolekcja liczy ponad 2500 egzemplarzy, wśród których znajdują się herby i logotypy z całej Polski oraz herby zagraniczne, głównie z Niemiec, Szwecji i Norwegi. Spotkania z Panem Piotrem cieszą się sporym zainteresowaniem, imponująca kolekcja przyciąga nie tylko pasjonatów heraldyki, ale również osoby zwyczajnie ciekawe tak kolorowego i oryginalnego zbioru. Prawdziwi kolekcjonerzy zrozumieją pasję Pana Piotra. Na spotkanie zapraszamy 02.05.2019 r. o godzinie 12:00 do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

ZAPRASZAMY!
02.05.2019 r.
godz. 12:00
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Koncert

 

 

Gala Moniuszkowska w CKiS

 

    Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki, jest to związane z 200 rocznicą urodzin wybitnego polskiego kompozytora. W całej Polsce odbywać się będą artystyczne wydarzenia poświęcone Moniuszce, podobnie w Sępólnie Krajeńskim. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkową Galę - „Moniuszko lirycznie, patriotycznie i na wesoło”. To wydarzenie atmosferą bliskie cieszącym się ogromną popularnością Galom Noworocznym. Pieśni, arie, utwory instrumentalne w wykonaniu znakomitych artystów składają się na ofertę, która będąc artystycznym hołdem złożonym Stanisławowi Moniuszce, jest także oryginalną formą upamiętnienia święta Konstytucji 3 maja. Na galę zapraszamy Państwa 3 maja o godzinie 16:00. Darmowe wejściówki dostępne są do odebrania w sekretariacie CKiS w godzinach 7:00-15:00. Ilość miejsc ograniczona!

ZAPRASZAMY!
03.05.2019 r.
godz. 16:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim 


Wydarzenie

 

 

„Historia pisze się dzisiaj”

 

Burmistrz Sępólna Krajeńskiego
zaprasza na
wydarzenie patriotyczne z cyklu Wielopokoleniowe spotkania Polaków
„Historia pisze się dzisiaj”

Wydarzenie w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 maja.

UWAGA ZMIANA MIEJSCA I GODZINY!

    W związku z prognozowanymi opadami deszczu, wydarzenie patriotyczne „Historia pisze się dzisiaj” zostaje przeniesione na wcześniejszą godzinę na plac przed pomnikiem Wdzięczności ku Czci Chrystusa Króla. Odbędzie się ono o godzinie 9:00. Niezmiennie serdecznie zapraszamy do uczestnictwa! Wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 maja.

Sępólno Krajeńskie
03.05.2019 r.
godz. 9:00
plac przed pomnikiem Wdzięczności ku Czci Chrystusa Króla


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl