Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum imprez - Maj 2017r.

 

 


 Koncert

 

Koncert Anny Jurksztowicz z okazji Dnia Matki

 

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na koncert Anny Jurksztowicz, polskiej piosenkarki jazzowej i producentki muzycznej. Koncert ten jest wyjątkowy z wielu powodów. Wyjątkowa jest przede wszystkim okazja – Dzień Matki. Wstęp na występ jest bezpłatny, a symboliczne, numerowane zaproszenia, które zapewne będą pięknym prezentem dla wszystkich mam, można odbierać od w sekretariacie CKiS. A sam występ odbędzie się 25.05.2017 r. o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

 

Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

25 maja 2017 r.

godz. 17:00

Wstęp bezpłatny (ilość miejsc ograniczona)

 

 


Wydarzenie

 

 

Odlotowy Dzień Dziecka w Sępólnie Krajeńskim

     Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim pragną zaprosić wszystkie dzieci na Odlotowy Dzień Dziecka w Afrykańskiej Dżungli, w którą już wkrótce – 28 maja, zamieni się Plac Przyjaźni. Harce i zabawy przy muzyce z czynnym udziałem zespołu Jambo Africa w pełnej przygód, tajemniczej dżungli czekają na śmiałków, którzy w ubiegłym roku opuścili Piracką Wyspę. Czy słyszycie jak wzywa Was zew dzikiej natury? Odkryjcie z nami tajemnice afrykańskiej dżungli! 28.05.2017 r., godzina 14:00, Plac Przyjaźni w Sępólnie Krajeńskim.

W PROGRAMIE :
„AFRYKA DZIKA”- Dmuchane SAFARI dla najmłodszych
SŁOŃ „KING”, KTÓREGO NEL SIĘ NIE BAŁA
TAJEMNA SZTUKA TWORZENIA MASEK ORAZ NASZYJNIKÓW ETNICZNYCH
AFRYKAŃSKA TRADYCJA W KOLORZE- malowanie twarzy, zaplatanie włosów
MALI PRZYJACIELE DŻUNGLI W TANECZNO-CYRKOWEJ ODSŁONIE
FASCYNUJĄCA KRAINA DZIKICH ZWIERZĄT-zabawy animacyjne dla najmłodszych

Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka starych telefonów komórkowych na rzecz misji organizowanej przez Pallotyńską Fundacje Misyjną. Sprawne aparaty znajdują kupców na rynku wtórnym, a z tych, które nie nadają się do użycia odzyskiwane są cenne surowce. Fundusze uzyskane w ten sposób przeznaczone zostaną na pomoc ludziom potrzebujących w krajach misyjnych: w Afryce Pallotyńska Fundacja Misyjna uczy dzieci pisać i czytać, w Ameryce Południowej wspiera dom dla dzieci ulicy, a na Ukrainie wspomaga rodzinny dom dziecka. Wielu z nas zapewne ma w domu stare, nieużywane telefony komórkowe, przynieście je Państwo ze sobą w tym szczytnym celu. Aparaty mogą być uszkodzone. Więcej o zbiórce na stronie – www.salvatti.pl

SPONSORZY: Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim, Centrum Sportu i Rekreacji, Ośrodek Pomocy Społecznej, Bank Spółdzielczy w Więcborku, Zakład Gospodarki Komunalnej, Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 1 oraz nr 2


Kino

Obcy jak żywy!

    12 maja, a więc w najbliższy piątek, po raz kolejny zawita do nas Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema. Jak zawsze jest to zwiastun filmowych emocji i najnowszych kinowych hitów. Tym razem wizyta ta będzie jednak wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. 12 maja to polska premiera najnowszej części kultowego Obcego. Obcy: Przymierze to kolejna część sagi, która przyprawia o dreszcze widzów na całym świecie. Prawdziwych fanów tej serii nie brakuje również w Sępólnie Krajeńskim. Projekcji  filmu w Centrum Kultury i Sztuki  będzie towarzyszyła imponująca wystawa figur i modeli postaci należących do Łukasza Wójcickiego, fana gatunku filmowego Sci-Fi, który nierozerwalnie kojarzy się z serią filmów poświęconych niezbyt urodziwemu Obcemu. Obcy we wszystkich możliwych formach oraz jego równie sławny przeciwnik, Predator sprawią, że będzie to prawdziwie widowiskowa premiera. Przypominamy – 12.05.2017 r., godzina 20:40, bilety w cenach 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 14 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób).

 


Tego dnia zapraszamy również na inne filmy:

9:00 – Dzieciak Rządzi (2D, dubbing)
11:00 – Azyl
14:00 – Zerwany Kłos
16:00 – Porady na Zdrady
18:00 – Szybcy i Wściekli 8

Bilety jak wyżej, w cenach 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 14 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób).

Bilety w przedsprzedaży sprzedawane są jedynie na seanse popołudniowe lub weekendowe w cenie biletów normalnych, czyli 18 zł (9 zł przy płatności kartą Visa) za film 3D lub 16 zł (8 zł przy płatności kartą Visa) za film 2D.

Zakupu biletów ulgowych oraz grupowych można dokonać jedynie w kasie kina w dniu wizyty w danej miejscowości.
Rezerwacji biletów (do późniejszego zakupu w kasie kina) można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.

Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed seansem.

Kasa kina czynna w dniu przyjazdu od pierwszego do ostatniego seansu.

Więcej informacji, przedsprzedaż online oraz promocje na: www.kino.visa.pl

Na filmowe seanse zaprasza VISA


 Kino

 

 

PROFESJONALNE KINO OBJAZDOWE OUTDOOR CINEMA
12.05.2017 r.

 

    Zapraszamy na kolejne filmowe emocje z Profesjonalnym Kinem Objazdowym Outdoor Cinema, które zawita do nas 12 maja. W repertuarze oczywiście najnowsze kinowe hity, poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram projekcji:

9:00 – Dzieciak Rządzi (2D dubbing) -  przezabawna komedia o tym, jak pojawienie się nowego dziecka wpływa na rodzinę. Poznajemy historię z perspektywy 7-letniego Tima, któremu nie brakuje wyobraźni. Niezwykły Szef Bobas przyjeżdża do domu taksówką – ma garnitur, elegancką aktówkę i przemawia dojrzałym głosem. Typowa rywalizacja między braćmi schodzi na dalszy plan, gdy Tim odkrywa, że dzieciak jest tak naprawdę szpiegiem, odbywającym tajną misję, której celem jest wygranie starcia między małymi dziećmi a szczeniakami.

Godz. 9:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (grupowy)


11:00 – Azyl - rzecz dzieje się w Polsce, w chwili wybuchu II wojny światowej. Antonina (Jessica Chastain) i jej mąż, dr Jan Żabiński (laureat Europejskiej Nagrody Filmowej Johan Heldenbergh), opiekują się warszawskim Ogrodem Zoologicznym, którego on jest dyrektorem. Stanowią oddane sobie, kochające się małżeństwo. Antonina każdego dnia otwiera bramy ogrodu, serdecznie witając gości... aż nadchodzi dramatyczny czas wojny. Od jej wybuchu Żabińscy muszą konsultować wszystkie decyzje dotyczące zoo z Lutzem Heckiem, niemieckim zoologiem, autorem selektywnego program hodowlanego, w czasie wojny – żołnierzem

Godz. 11:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (grupowy)


14:00 – Zerwany Kłos - trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Godz. 14:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa
14 zł (ulgowy)
12 zł (grupowy)


16:00 – Porady na zdrady - nowy film Ryszarda Zatorskiego twórcy komediowych hitów: „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!”, „Nigdy w życiu!” oraz „Dzień dobry, kocham cię!”, które łącznie zgromadziły w polskich kinach ponad 5 milionów widzów! W rolach głównych występują Magdalena Lamparska i Anna Dereszowska. Aktorkom partneruje duet równie dobrany: Mikołaj Roznerski i Krzysztof Czeczot. W pozostałych rolach zobaczymy Weronikę Rosati jako amatorkę seksownych Latynosów oraz Tomasza Karolaka jako króla poczytnych poradników na temat związków, rozwiązków i … wszystkiego innego.

Godz. 16:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa)
14 zł (ulgowy)


18:00 – Szybcy i Wściekli 8 - Szybcy i wściekli nie mają dość niezwykłych pościgów, adrenaliny i fenomenalnych zwrotów akcji. Wydaje się również, że nie wszystkie porachunki zostały wyrównane… Po gigantycznym sukcesie siódmej części, twórcy serii zdecydowali, że znów spotkamy się z naszymi ulubieńcami – rodziną Toretto i jej antagonistami. Siódma część od początku planowana była jako początek nowej trylogii. Rzecz dziać się będzie w Nowym Jorku. W obsadzie, oprócz „starej gwardii”, zobaczymy ponownie Kurta Russella.

Godz. 18:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa)
14 zł (ulgowy)


20:40 – Obcy: Przymierze - legendarny reżyser Ridley Scott, twórca ”Łowcy androidów” i ”Marsjanina”, powraca do świata, który stworzył w filmie ”Obcy – 8 pasażer Nostromo”, zaliczanym do klasyki kina science fiction. "Obcy: Przymierze" to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film "Prometeusz". Statek osadniczy ”Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Oscara Michael Fassbender), ocalały z katastrofy ”Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.

Godz. 20:40
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa)
14 zł (ulgowy)


Przedsprzedaż online: https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/73

Bilety w cenach 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 14 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób).

Bilety w przedsprzedaży sprzedawane są jedynie na seanse popołudniowe lub weekendowe w cenie biletów normalnych, czyli 18 zł (9 zł przy płatności kartą Visa) za film 3D lub 16 zł (8 zł przy płatności kartą Visa) za film 2D.

Zakupu biletów ulgowych oraz grupowych można dokonać jedynie w kasie kina w dniu wizyty w danej miejscowości.
Rezerwacji biletów (do późniejszego zakupu w kasie kina) można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.

Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed seansem.

Kasa kina czynna w dniu przyjazdu od pierwszego do ostatniego seansu.

Więcej informacji, przedsprzedaż online oraz promocje na: www.kino.visa.pl

Na filmowe seanse zaprasza VISA 

 


Koncert

 

 

Koncert ku czci Najświętszej Maryi Panny

 

    Ksiądz Prałat Henryk Lesner oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zapraszają Państwa na wyjątkowy, okazjonalny koncert, na którego repertuar składa się cykl melodyjnych i pełnych zadumy utworów, przeplatanych tekstami literackimi ku czci Najświętszej Maryi Panny. W programie koncertu utwory m.in. Schuberta, Caccini'ego, J. S. Bacha oraz Michaela Lorenca, Pieśń “Czarna Madonno” i wiele innych pięknych utworów Maryjnych. Koncert odbędzie się z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich, w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, 14 maja po wieczornej Mszy Świętej. Wystąpią – Grażyna Nita (śpiew), Adam Pilarski (fortepian) oraz Krystyna Wulert (recytacja). Zapraszamy!

 

Kościół parafialny pw. Św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim

14 maja 2017 r.

Koncert odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej
 


 TURNIEJ SŁOWA – SŁOWO ŹRÓDŁEM INSPIRACJI 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI


 Zainteresowanych informujemy, że eliminacje powiatowe

62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych) odbędą się 14.03.2017 o godz. 10:00, a tegoroczny Turniej Słowa zgromadzi trzy grupy wiekowe:
1. uczniów klas gimnazjalnych : 14.03.2017r. godz. 10:00
2. uczniów klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych: 10.05.2017 r. godz 10:00
Oczywiście wzorem lat ubiegłych prezentacje każdej z grupy podlegać będą osobnej ocenie oraz odrębnej puli nagród i wyróżnień.


Karty zgłoszenia oraz prace prosimy przesłać do dnia:
1. 3.03.2017r. - dotyczy gimnazjalistów oraz uczestników OKR
2. 28.04.2017r.- dotyczy uczniów szkół podstawowych
Na adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul. Tadeusza Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie z dopiskiem Turniej Słowa lub Ogólnopolski Konkurs Recytatorki.
Koordynatorem konkursu jest specjalista do spraw edukacji artystycznej i organizacji imprez: Ewa Quiring-Korczak

(tel. 52 3880160, od poniedziałku do piątku, godz.10:00-15:00).

 

Do pobrania:

- OKR (regulamin - pełna wersja)

- OKR (zasady udziału)

- Turniej Słowa (regulamin)

- OKR (karta uczestnika - recytacja)

- OKR (karta uczestnika - poezja śpiewana)

- Turniej Słowa (karta zgłoszenia)


Wydarzenie

 

III Zlot Pojazdów Zabytkowych 2017r.

 

  Już 1 maja 2017 roku zapraszamy na III edycję Zlotu Pojazdów Zabytkowych, która podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się na Targowisku Miejskim "Mój Rynek". Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tej, organizowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim imprezie zapraszamy do zgłaszania swoich pojazdów! Wzór zgłoszeń wraz z regulaminem do pobrania na stronie internetowej www.ckissepolno.com.pl. Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać na adres mailowy ckissepolno@op.pl (tylko podpisane skany dokumentu), bądź dostarczać osobiście do sekretariatu CKiS (ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie). Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów motoryzacji!
 

Pliki do pobrania:

- Regulamin III Zlotu Pojazdów Zabytkowych (PDF)

 

- Karta zgłoszenia (PDF)

 

- Mapka dojazdu


 Wydarzenie

 

Zagraj o tron Rzeczypospolitej!

 

    2 maja zapraszamy Państwa na emocjonujące potyczki o tron Rzeczypospolitej. W samo południe, o godzinie 12:00 w Centrum Kultury i Sztuki rozegra się pojedynek w historyczno-edukacyjną grę Liberum Veto. Odpowiednio ucharakteryzowani gracze zagrają o królewski tron. Liberum Veto to gra, która przenosi nas w czasy Złotej Wolności Szlacheckiej. Gracz wciela się w przywódcę jednej z czterech frakcji próbujących osadzić na tronie swojego kandydata na króla. Emocje gwarantowane, przyjdźcie dopingować swoich faworytów!

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

2 maja 2017 r.

godz. 12:00

Udział bezpłatny


 Wydarzenie

 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

Burmistrz Sępólna Krajeńskiego
oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zapraszają:

godz. 10:00 - Przemarsz, wystąpienie Burmistrza Sępólna Krajeńskiego, oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla

- Akcja patriotyczna "ŚLADAMI POLSKICH WARTOŚCI" zorganizowana przez CKiS w Sępólnie Krajeńskim (plac przy Kościele Parafialnym pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 11:00 - Msza Święta za ojczyznę.


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl