Galeria zdjęć
1.GALERIA 2018r.2.GALERIA 2017r.3.GALERIA 2016r.4.GALERIA 2015r.5.GALERIA 2014r.6.GALERIA 2013r.7.GALERIA 2012r.8.GALERIA 2011r.9.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE10.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA11.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU12.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi13.MUZYKA KLASYCZNA14.FOLKLOR I TRADYCJA15.WYSTAWY16.GALERIA GWIAZD17.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA18.KOCHAMY POLSKIE SERIALE19.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE20.KULISY SŁAWY21.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD22.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Mikołajki w Wilkowie

 

► ,,BO MIKOŁAJ JEDZIE TU JUŻ" - Wiśniewka

 

► Bal Sylwestrowy w Lutowie

 

► TKCH w Lutówku

 

► Religijno-patriotyczny wieczór w Wałdowie

 

► "Las i jego mieszkańcy" w ARTiKu we Włościborzu

 

► Dzień Makaronu w ARTIK'u we Włościborzu

 

► TKCH w Wałdowie

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Lutówku

,, MALOWNICZA KRAINA ”  

 

 


 

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - Lutówko

    16.11.2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Lutówku odbyło się spotkanie z cyklu Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pt. Ojczyznę błogosław Panie - listy do Boga; Wspólnie z dziećmi oglądając zdjęcia przypomnieliśmy sobie co działo się w świetlicy kilka lat temu. Dzieci szybko rosną, zmieniają się i te fotografie są dowodem jak szybko przemija życie. Wspominaliśmy osoby, które jeszcze nie tak dawno były między nami. Jedna z dziewczynek zaśpiewała piękną pieśń religijną, a potem wszyscy do niej dołączyliśmy. Czas minął nam w spokojnej nostalgicznej atmosferze.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Mirosława  Wójcik


Europejskie Dni Dziedzictwa - Lutówko


    W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 14.09.2018 roku w Lutówku odbyło się spotkanie pt.,, Historia zaklęta w konarach dębu''. Przybyli goście w skupieniu wysłuchali legendy o Dębie Bartku. Przy okazji obejrzeli wystawę zdjęć ,które uwieczniły posadzenie dębu przy świetlicy na pamiątkę 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W zadumie i skupieniu oraz poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych mieszkańcy uczcili święto odrodzonej Polski.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst. - Mirosława Wójcik
Foto. - Patrycja Wójcik


Babskie lato w Lutówku


    Dnia 13.07.2018 o godzinie 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Lutówku odbyło się spotkanie integracyjne pt.,,Obroń się sama - mini kurs samoobrony dla kobiet '', który poprowadził  Pan Marek Zalewski wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klubu . Przybyłe Panie chętnie włączyły się czynnie do przećwiczenia technik pokazanych przez instruktora. Mieszkanki z zaciekawieniem obejrzały pokaz samoobrony.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Mirosława Wójcik


Święto rodziny w Lutówku


    Dnia 16.06. 2018 w Lutówku obchodziliśmy święto rodziny. Z tej okazji dzieci przygotowały część artystyczną dla swoich rodziców. Były wiersze i piosenki, a także kwiatek dla mam. Następnie dzieci brały udział w konkursach i zgaduj zgaduli. Uwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko, nagrody dla dzieci i słodycze.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


,,Wysokie obcasy w kadrze,, - Lutówko


    13.10.2017r. w Lutówku odbyło się spotkanie w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich. Obchodziliśmy to święto po raz pierwszy. Panie obejrzały wystawę pt. ,,Wysokie obcasy w kadrze,,. Odgadywały czyje to nogi i które zgrabniejsze. Przy tej okazji wspólnie śpiewaliśmy piosenki biesiadne. Obchodziliśmy również święto ziemniaka. W miłej atmosferze wraz z dziećmi spędziliśmy czas. Na pewno powtórzymy to w przyszłym roku.


    Tekst i fotografia: Mirosława Wójcik


ZNIKAJĄCE KRAJOBRAZY LUTÓWKA


    15.09.2017 w świetlicy spotkali się mieszkańcy naszej wsi w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tematem przewodnim były -"ZNIKAJĄCE KRAJOBRAZY LUTÓWKA". Z uwagą obejrzeliśmy slajdy przygotowane przez jednego z naszych mieszkańców, który z zamiłowaniem dokumentuje historię naszej wsi oraz organizacji, które działają na naszym terenie. Tą osobą jest p. Kazimierz Trzos, który jest bardzo zainteresowany życiem kulturalnym naszej wsi. Przybyli najstarsi mieszkańcy, od których dowiedzieliśmy się dużo na temat życia i historii naszej miejscowości. Czas spędziliśmy w miłej i przyjaznej atmosferze.


     Tekst/fot.: Mirosława Wójcik


Lutówko - Magia tęczy


    Dnia 11.08.2017r. do świetlicy przybyły dzieci wraz z rodzicami aby wspólnie namalować kolorowy obraz. Dzieci malowały nie tylko na papierze. Same też były wymalowane. Przy wesołej muzyce spędziliśmy miło czas. Gotowe dzieło zawisło na drzwiach remizy strażackiej i przez jakiś czas ozdabiało budynek.


    Tekst: Mirosława Wójcik
Zdjęcia: Lucyna Sztandera


Dnia 23.06.2017r mieszkańcy Lutówka zebrali się przy świetlicy aby wypleść wianki z polnych kwiatów i ziół. Przy wspólnym śpiewaniu i opowiadaniu historyjek kobiety i dziewczynki plotły piękne wianki, które potem zostały przeniesione nad jezioro. Najmłodsze dziewczynki wypłynęły łódką aby rzucić wianki na wodę. Wracaliśmy z nad jeziora przy głośnej muzyce i śpiewie. Miło spędziliśmy czas przy ognisku.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Święto rodziny w Lutówku


1 czerwca przy świetlicy w Lutówku odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Święta Rodziny. Dzieci wraz z dorosłymi przedstawili bajkę o Smerfach. Było dużo śmiechu i radości zabawy z niedźwiedziem oraz ognisko. Każde z dzieci otrzymało drobny upominek. Wszyscy byli zadowoleni gdyż po południu zaświeciło słońce i impreza mogła odbyć się na świeżym powietrzu. Dzieci i dorośli tym razem nie zawiedli!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot.: Mirosława Wójcik


   27.01.2017 do świetlicy w Lutówku przybyli najstarsi mieszkańcy naszej wsi. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które przybyli wcześniej zaproszeni seniorzy. Najstarsze małżeństwo 94-Letni Dziadek i jego 90-letnia żona. Przy kawce i ciastku chętnie rozmawiali, opowiadali dowcipy a także śpiewali starodawne piosenki.

Tekst/fot.: Mirosława Wójcik


    Dnia, 10.11.2016 r. w Świetlicy w Lutówku odbyło się spotkanie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej pt. "Jesteś radością mojego życia...'. Motywem przewodnim był koncert skrzypcowy w wykonaniu p. Wiolety Gappa. Wszyscy zebrani z uwagą wysłuchali kilku utworów. Dzieci i dorośli chętnie włączyli się we wspólny śpiew na cześć Pana. Dodatkową atrakcją była wystawa dotycząca Chrztu Polski.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst. fot. Mirosława Wójcik


,, Śladami historii zapisanej w drzewach ,,

 

   Dnia 17.09.2016 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pt.,, Śladami historii zapisanej w drzewach ,,. dzieci w Lutówku wybrały się na spacer do zabytkowych dębów - Jaś, Kasia i Małgosia . Tam została przybliżona historia tych drzew. Po powrocie do świetlicy było ognisko i poczęstunek z ziemniaczanych potraw. Wszystkie dzieci na zakończenie spotkania otrzymały zestawy książkowe na temat drzew rosnących w naszych lasach, przekazanych przez Nadleśnictwo Lutówko.

 

 

Mareriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Europejskie Dni Dziedzictwa
„Utracone Dziedzictwo”


12.09.2015 w Lutówku odbył się „Spacer w miejsce zapomniane”. Razem z dziećmi udaliśmy się  na grób celnika, który zginął w czasie wojny. Odwiedziliśmy też „Obrocznicę”, łąkę z którą wiąże się pewna legenda. Dzieci zmęczone spacerem, chętnie zajadały się ziemniaczanymi przysmakami.


Tekst i zdjęcia: Instruktor edukacji społecznej Mirosława Wójcik


 Dnia 29 maja 2015 r. w świetlicy w Lutówku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki. Dzieci przygotowały dla MAM wierszyki, słodki poczęstunek oraz kwiaty. Po części artystycznej w miłej atmosferze mamy świętowały przy kawie.
STO LAT DLA MAM!


Tekst/Fot.: Świetlica Wiejska w Lutówku


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl