Galeria zdjęć
1.GALERIA 2019r.2.GALERIA 2018r.3.GALERIA 2017r.4.GALERIA 2016r.5.GALERIA 2015r.6.GALERIA 2014r.7.GALERIA 2013r.8.GALERIA 2012r.9.GALERIA 2011r.10.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE11.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA12.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU13.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi14.MUZYKA KLASYCZNA15.FOLKLOR I TRADYCJA16.WYSTAWY17.GALERIA GWIAZD18.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA19.KOCHAMY POLSKIE SERIALE20.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE21.KULISY SŁAWY22.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD23.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► EDD w Wałdówku

 

► Pieczątki z ziemniaków - Radońsk

 

► Święto Rodziny Świetlica Wiejska Włościbórz

 

► EDD w Teklanowie

 

► EDD w Wałdowie - "Krajeński splot"

 

► Europejskie Dni Dziedzictwa w Lutówku

 

► EDD we Włościborzu

 

► Wyniki konkursu DK+ Inicjatywy Lokalne 2019

 

► EDD w Wilkowie

 

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Lutówku

,, MALOWNICZA KRAINA ”  

 

 

 


Europejskie Dni Dziedzictwa w Lutówku

 Dnia 14.09.2019 r. w świetlicy w Lutówku w ramach 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pt.,, Polski Splot: Wieś krajeńska pod osłoną przędzy'', odbył się pokaz mody lata 20-30. Podczas pokazu, w którym uczestniczyli mieszkańcy przypomnieliśmy sobie utwory z tamtych lat. Była to niepowtarzalna i sentymentalna podróż w miniony wiek do lat naszych przodków.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Mirosława Wójcik


Europejskie Dni Dziedzictwa w Lutówku


   Dnia 7. września 2019 r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pt: „ Polski splot” w Świetlicy Wiejskiej w Lutówku można było obejrzeć wystawę plakatów Witolda Myserowicza – „Stanisław Moniuszko i Jego Twórczość”. Przy okazji wysłuchaliśmy kilku utworów, oraz wspólnie śpiewaliśmy „Prząśniczkę”. Wielu z uczestników nie miało pojęcia, że utwory których słuchaliśmy były autorstwa Stanisława Moniuszki.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Mirosława Wójcik.


Święto Rodziny - Lutówko


    15 czerwca przy świetlicy w Lutówku odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców pt.'' Święto Rodziny'' . Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną dla swoich rodziców. Następnie wszyscy przybyli brali udział we wspólnych zabawach i konkursach. Był taniec balonami , tor przeszkód z piłką plażową oraz tańce. Jako nagrodę za wspólną zabawę, dzieci otrzymały drobne upominki od Rady Sołeckiej i p. Sołtysa. W przygotowaniu brali udział także strażacy, którzy zapewnili dzieciom i wszystkim chętnym przejażdżkę samochodem oraz inne atrakcje. Było miło i sympatycznie, pomimo wielkiego upału.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Ziemi Lutówko


    Przy świetlicy podzieliliśmy się na 2 grupy - jedna obeszła teren wsi , a grupa druga ruszyła szosą w kierunku wybudowania Lutówko. Nazbieraliśmy 6 worków śmieci, po czym posegregowaliśmy w odpowiednie worki i znowu na jakiś czas w naszej małej ojczyźnie będzie czysto i schludnie. Ochotnicy, którzy wzięli udział w akcji zostali nagrodzeni.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Spotkanie opłatkowe


   W działalność świetlicy na stałe wpisało się ,,Spotkanie opłatkowe” organizowane tuż przed Bożym Narodzeniem. Z tej okazji dzieci przedstawiły część artystyczną, na którą złożyły się świąteczne wiersze, piosenki i pastorałki. Wspólnie z dziećmi śpiewali też przybyli goście. To spotkanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. W trakcie spotkania złożyliśmy sobie nawzajem życzenia i przełamaliśmy się opłatkiem. Dzieci z niecierpliwością czekały na Gwiazdora, który nie dotarł do nas osobiście z powodu braku śniegu. Jednak nie zapomniał o naszych pociechach i w zastępstwie przysłał małe Elfy, które sprawiedliwie podzieliły prezenty. Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, przy wtórze pastorałek i wspólnie śpiewanych kolęd z nutką i zapachem wigilijnych potraw.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - Lutówko

 

    16.11.2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Lutówku odbyło się spotkanie z cyklu Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pt. Ojczyznę błogosław Panie - listy do Boga; Wspólnie z dziećmi oglądając zdjęcia przypomnieliśmy sobie co działo się w świetlicy kilka lat temu. Dzieci szybko rosną, zmieniają się i te fotografie są dowodem jak szybko przemija życie. Wspominaliśmy osoby, które jeszcze nie tak dawno były między nami. Jedna z dziewczynek zaśpiewała piękną pieśń religijną, a potem wszyscy do niej dołączyliśmy. Czas minął nam w spokojnej nostalgicznej atmosferze.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Mirosława  Wójcik


Europejskie Dni Dziedzictwa - Lutówko


    W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 14.09.2018 roku w Lutówku odbyło się spotkanie pt.,, Historia zaklęta w konarach dębu''. Przybyli goście w skupieniu wysłuchali legendy o Dębie Bartku. Przy okazji obejrzeli wystawę zdjęć ,które uwieczniły posadzenie dębu przy świetlicy na pamiątkę 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W zadumie i skupieniu oraz poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych mieszkańcy uczcili święto odrodzonej Polski.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst. - Mirosława Wójcik
Foto. - Patrycja Wójcik


Babskie lato w Lutówku


    Dnia 13.07.2018 o godzinie 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Lutówku odbyło się spotkanie integracyjne pt.,,Obroń się sama - mini kurs samoobrony dla kobiet '', który poprowadził  Pan Marek Zalewski wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klubu . Przybyłe Panie chętnie włączyły się czynnie do przećwiczenia technik pokazanych przez instruktora. Mieszkanki z zaciekawieniem obejrzały pokaz samoobrony.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Mirosława Wójcik


Święto rodziny w Lutówku


    Dnia 16.06. 2018 w Lutówku obchodziliśmy święto rodziny. Z tej okazji dzieci przygotowały część artystyczną dla swoich rodziców. Były wiersze i piosenki, a także kwiatek dla mam. Następnie dzieci brały udział w konkursach i zgaduj zgaduli. Uwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko, nagrody dla dzieci i słodycze.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


,,Wysokie obcasy w kadrze,, - Lutówko


    13.10.2017r. w Lutówku odbyło się spotkanie w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich. Obchodziliśmy to święto po raz pierwszy. Panie obejrzały wystawę pt. ,,Wysokie obcasy w kadrze,,. Odgadywały czyje to nogi i które zgrabniejsze. Przy tej okazji wspólnie śpiewaliśmy piosenki biesiadne. Obchodziliśmy również święto ziemniaka. W miłej atmosferze wraz z dziećmi spędziliśmy czas. Na pewno powtórzymy to w przyszłym roku.


    Tekst i fotografia: Mirosława Wójcik


ZNIKAJĄCE KRAJOBRAZY LUTÓWKA


    15.09.2017 w świetlicy spotkali się mieszkańcy naszej wsi w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tematem przewodnim były -"ZNIKAJĄCE KRAJOBRAZY LUTÓWKA". Z uwagą obejrzeliśmy slajdy przygotowane przez jednego z naszych mieszkańców, który z zamiłowaniem dokumentuje historię naszej wsi oraz organizacji, które działają na naszym terenie. Tą osobą jest p. Kazimierz Trzos, który jest bardzo zainteresowany życiem kulturalnym naszej wsi. Przybyli najstarsi mieszkańcy, od których dowiedzieliśmy się dużo na temat życia i historii naszej miejscowości. Czas spędziliśmy w miłej i przyjaznej atmosferze.


     Tekst/fot.: Mirosława Wójcik


Lutówko - Magia tęczy


    Dnia 11.08.2017r. do świetlicy przybyły dzieci wraz z rodzicami aby wspólnie namalować kolorowy obraz. Dzieci malowały nie tylko na papierze. Same też były wymalowane. Przy wesołej muzyce spędziliśmy miło czas. Gotowe dzieło zawisło na drzwiach remizy strażackiej i przez jakiś czas ozdabiało budynek.


    Tekst: Mirosława Wójcik
Zdjęcia: Lucyna Sztandera


Dnia 23.06.2017r mieszkańcy Lutówka zebrali się przy świetlicy aby wypleść wianki z polnych kwiatów i ziół. Przy wspólnym śpiewaniu i opowiadaniu historyjek kobiety i dziewczynki plotły piękne wianki, które potem zostały przeniesione nad jezioro. Najmłodsze dziewczynki wypłynęły łódką aby rzucić wianki na wodę. Wracaliśmy z nad jeziora przy głośnej muzyce i śpiewie. Miło spędziliśmy czas przy ognisku.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Święto rodziny w Lutówku


1 czerwca przy świetlicy w Lutówku odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Święta Rodziny. Dzieci wraz z dorosłymi przedstawili bajkę o Smerfach. Było dużo śmiechu i radości zabawy z niedźwiedziem oraz ognisko. Każde z dzieci otrzymało drobny upominek. Wszyscy byli zadowoleni gdyż po południu zaświeciło słońce i impreza mogła odbyć się na świeżym powietrzu. Dzieci i dorośli tym razem nie zawiedli!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot.: Mirosława Wójcik


   27.01.2017 do świetlicy w Lutówku przybyli najstarsi mieszkańcy naszej wsi. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które przybyli wcześniej zaproszeni seniorzy. Najstarsze małżeństwo 94-Letni Dziadek i jego 90-letnia żona. Przy kawce i ciastku chętnie rozmawiali, opowiadali dowcipy a także śpiewali starodawne piosenki.

Tekst/fot.: Mirosława Wójcik


    Dnia, 10.11.2016 r. w Świetlicy w Lutówku odbyło się spotkanie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej pt. "Jesteś radością mojego życia...'. Motywem przewodnim był koncert skrzypcowy w wykonaniu p. Wiolety Gappa. Wszyscy zebrani z uwagą wysłuchali kilku utworów. Dzieci i dorośli chętnie włączyli się we wspólny śpiew na cześć Pana. Dodatkową atrakcją była wystawa dotycząca Chrztu Polski.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst. fot. Mirosława Wójcik


,, Śladami historii zapisanej w drzewach ,,

 

   Dnia 17.09.2016 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pt.,, Śladami historii zapisanej w drzewach ,,. dzieci w Lutówku wybrały się na spacer do zabytkowych dębów - Jaś, Kasia i Małgosia . Tam została przybliżona historia tych drzew. Po powrocie do świetlicy było ognisko i poczęstunek z ziemniaczanych potraw. Wszystkie dzieci na zakończenie spotkania otrzymały zestawy książkowe na temat drzew rosnących w naszych lasach, przekazanych przez Nadleśnictwo Lutówko.

 

 

Mareriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Europejskie Dni Dziedzictwa
„Utracone Dziedzictwo”


12.09.2015 w Lutówku odbył się „Spacer w miejsce zapomniane”. Razem z dziećmi udaliśmy się  na grób celnika, który zginął w czasie wojny. Odwiedziliśmy też „Obrocznicę”, łąkę z którą wiąże się pewna legenda. Dzieci zmęczone spacerem, chętnie zajadały się ziemniaczanymi przysmakami.


Tekst i zdjęcia: Instruktor edukacji społecznej Mirosława Wójcik


 Dnia 29 maja 2015 r. w świetlicy w Lutówku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki. Dzieci przygotowały dla MAM wierszyki, słodki poczęstunek oraz kwiaty. Po części artystycznej w miłej atmosferze mamy świętowały przy kawie.
STO LAT DLA MAM!


Tekst/Fot.: Świetlica Wiejska w Lutówku


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl