Galeria zdjęć
1.GALERIA 2017r.2.GALERIA 2016r.3.GALERIA 2015r.4.GALERIA 2014r.5.GALERIA 2013r.6.GALERIA 2012r.7.GALERIA 2011r.8.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE9.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA10.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU11.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi12.MUZYKA KLASYCZNA13.FOLKLOR I TRADYCJA14.WYSTAWY15.GALERIA GWIAZD16.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA17.KOCHAMY POLSKIE SERIALE18.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE19.KULISY SŁAWY20.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD21.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Listopadowe wspomnienia z Wałdówka

 

► "Co czujemy-miłość, przyjaźń i tolerancja"- ARTiK w Lutowie

 

► Mikołajki w Wałdowie

 

► Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - ARTIK we Włościborzu.

 

► "Przyjaźń, prawda, miłość....." - ARTIK Wałdowo

 

► Dzień Postaci z Bajek w ARTiKu w Lutowie

 

► Serce Pełne Radości – śpiewajmy Panu - Świetlica OSP

 

► "Kocham Cię..." - ARTIK Włościbórz

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Kawlach 

„ WICHROWE WZGÓRZA „  

 

  


Dzień Koiet Wiejskich w Kawlach


    Dnie 15.10.2017 roku, w niedzielne popołudnie, grupa kobiet z Kawli spotkała się w świetlicy wiejskiej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich. Spotkanie miało na celu promocję lokalnych tradycji i zwyczajów. Kobiety wspólnie piekły chleb i ubijały masło. Był to mile spędzony czas, sprzyjający integracji oraz ukazaniu młodemu pokoleniu kobiet kulinarnego dziedzictwa.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst i fot. Barbara Pankau


„Ogrodowe spotkanie integracyjno – towarzyskie" w Kawlach


   15.09.2017 r. w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach odbyło się spotkanie w ramach Dni Dziedzictwa Europejskiego - „Krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu” pt. „Ogrodowe spotkanie integracyjno – towarzyskie" - wystawa fotograficzna „Od zasiewu do kwitnienia”. Mali uczestnicy wystawy poznali nazwy wielu roślin, następnie rośliny zostały uwiecznione na wspólnym obrazie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst/fot. - B. Pankau


Kulturalny Świetlik- „Szczypta kultury z makulatury”- zajęcia warsztatowe w Kawlach


   Dnia 2 sierpnia 2017 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach rozpoczęły się trzydniowe warsztaty pt.: „Szczypta kultury z makulatury”, które zorganizowane zostały przez Radę Sołecką wsi Kawle z funduszy pozyskanych z projektu Kulturalny Świetlik z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
Uczestnikami warsztatów prowadzonych przez panią Beatę Bohaczyk były dzieci wraz z rodzicami i dziadkami oraz inni mieszkańcy wsi. W czasie zajęć uczestnicy poznali technikę zdobienia metodą transferu, czyli przeniesienia dowolnego motywu czy wzoru na materiał miękki lub twardy. Przez cały czas trwania zajęć, dzieci i osoby dorosłe ozdabiały, odnawiały i tworzyły przedmioty codziennego użytku, ozdobne zeszyty i segregatory, korzystały również z recyklingu.
Spotkania te zachęciły dzieci, rodziców i dziadków do wspólnego spędzania czasu wolnego i umocniły więzi międzypokoleniowe.
Na zakończenie zajęć zorganizowana została wystawa wszystkich prac oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Barbara Pankau


Dnia 27 maja, w upalna sobotę, grupa dzieci wraz z rodzicami spotkała się na pikniku rodzinnym zorganizowanym przy współpracy z Radą Sołecką wsi Kawle, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka i Dzień Rodziny. Spotkanie miało charakter wspólnej zabawy i konkurencji sportowych. Na zakończenie imprezy każdy mógł upiec sobie kiełbaskę przy ognisku.


tekst i fot. Jadwiga Gliszczyńska


"Ślady Wiary" w Kawlach


   Dnia 09.listopada w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach z okazji Dni Kultury Chrześcijańskiej, dzieci tworzyły grę planszową pt. "Ślady Wiary". Pola do gry miały kształt odcisków stóp na których wypisano dobre i złe cechy charakteru. Po wykonaniu rzutu i odliczeniu odpowiedniej ilości ruchów pionkiem, dziecko miało za zadanie opowiedzieć i opisać daną cechę. Gra dostarczyła graczom nowej wiedzy, umiejętności ładnego wypowiadania się oraz pracy w grupie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot. Świetlica Kawle


„ Szczypta kultury w kręgu natury-płytoteka mojej babci”


   W związku z obchodami Dni Sępólna, w świetlicy wiejskiej w Kawlach 12 sierpnia odbyło si ę spotkanie integracyjne pt: „ Szczypta kultury w kręgu natury-płytoteka mojej babci”. W spotkaniu i wspólnej zabawie brały udział dzieci wraz ze swoimi babciami. Zabawa przy muzyce z lat 60 i 70, dzieci ubrane zgodnie z tamtejszymi trendami oraz zabawy w chłopka, klasy, gumę i skakanki przysporzyła wszystkim wiele radości i pozwoliła choć na chwilkę oderwać się babciom od codziennych obowiązków, a dzieciom pokazała jak bawiły się dzieci w tamtym okresie.


Tekst i fot. Świetlica Wiejska w Kawlach - Jadwiga Gliszczyńska


Warsztaty animacji poklatkowej pt. „Akcja!-Animacja”


   W niedzielę, 3 lipca, pokazem filmu w sali kinowej CKiS w Sępólnie Krajeńskim zakończyły się trzydniowe warsztaty animacji poklatkowej pt. „Akcja!-Animacja” odbywające się w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach, zorganizowane z programu Zgłoś swój pomysł „Kulturalny Świetlik” z CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Mali autorzy filmu, którzy przybyli na pokaz wraz z rodzinami, najpierw mogli pochwalić się wykonaną scenografią, którą można było obejrzeć przed wejściem do kina. Rodzice, dziadkowie i przybyli goście nie kryli zachwytu nad pracą dzieci. Przed wyświetleniem filmu przygotowanego przez dzieci, widzowie mogli poznać bliżej prowadzącą warsztaty, Monikę Kuczyniecką.
„Wisienką na torcie” był film warsztatowy pt.:” Różne światy”. Na małych autorach zrobił ogromne wrażenie. Podkład muzyczny, narracja dzieci i postacie z plasteliny, które zostały wprawione w ruch, wszystko to sprawiło, że film został przyjęty gorącymi brawami, a jego pokaz na wielkim ekranie dał dzieciom wiele pozytywnych emocji i radości. Na koniec wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowy dyplom.
Wykonanie postaci, scenografii, zdjęć, zajęło nam trzy dni, nauczyło cierpliwości, ale także było wspaniałą zabawą i nauką. Teraz już wszyscy wiemy, że zrobienie filmu animowanego to wiele pracy i mnóstwo czasu.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Barbara Pankau


" AKCJA!-ANIMACJA" - Świetlica Wiejska w Kawlach

   Dnia 29.06.2016 w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach rozpoczęły się trzydniowe warsztaty animacji poklatkowej z wykorzystanie plasteliny pt." AKCJA!-ANIMACJA". Zajęcia zorganizowane dzięki programowi Zgłoś swój pomysł- "Kulturalny Świetlik" z Centrum Kultury I Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Uczestnikami warsztatów są dzieci z sołectw Kawle i Wiśniewa. Liczna grupa dzieci z ciekawością, zapałem i wielką wyobraźnią zabrała się do pracy przy tworzeniu kolorowych postaci z plasteliny, postaci, które będą bohaterami wspólnie tworzonego filmu, ze scenariuszem, dźwiękiem i scenografią. Przed nami jeszcze dwa dni pracy z plasteliną, aparatem fotograficznym i komputerem. Zwieńczeniem naszych warsztatów będzie projekcja naszego dzieła w sali kinowej CKiS w niedzielę (03.07.2016) o godzinie 14.00. Zapraszamy mieszkańców Sępólna Krajeńskiego do wspólnego oglądania!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Dziecka

Dnia 04.06.2016 w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzieci licznie przybyły i bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Imprezę uświetniło przybycie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim, którzy pokazali nam jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia. Każde dziecko mogło poćwiczyć na tzw. fantomie. Nie obyło się także bez lania wody z wozu strażackiego, co sprawiło dzieciom wiele radości.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


   Dnia 11.03.2016 roku w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach odbył się Dzień Sołtysa, połączony z Dniem Kobiet. Uroczystość przygotowały gospodynie KGW Kawle. Wśród zaproszonych gości znalazły się panie z koła gospodyń sąsiedzkiego sołectwa Wiśniewa. Sołtyski wsi Kawle- pani Magdalena Ludtke oraz Wiśniewy - pani Sylwia Kosińska otrzymały upominki. Całą imprezę uświetnił występ kabaretu z Wiśniewy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


"Cud Walentego"


   Z okazji Dnia św. Walentego w świetlicy wiejskiej w Kawlach zorganizowano konkurs pt. "Cud Walentego". Nagrodą za przebranie był bilet wstępu na koncert Ryszarda Leoszewskiego z zespołem "Sklep z Ptasimi Piórami".


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Bal przebierańców


Dnia 23.01.2016 roku w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach odbył się bal przebierańców dla dzieci. Uczestnikami imprezy były dzieci w wieku od 1 do 12 lat. Wszystkim dopisywał dobry humor i chęć do zabawy. Dla dzieci zorganizowano konkursy, a także zabawy z udziałem rodziców. Współorganizatorem balu karnawałowego była Rada Sołecka oraz członkinie KGW z Kawli.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


   W związku z obchodami Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, w świetlicy wiejskiej w Kawlach, w czwartek 05.11.2015r., odbyło się spotkanie pt: " Rodzina na starej fotografii". Gościem specjalnym spotkanie była mieszkanka tej wsi, pani Elżbieta Gregorich. Opowiadała o swoim życiu, wspomnieniach z dzieciństwa, które przypadło w czasie II wojny światowej, rodzinie oraz swoich węgierskich korzeniach. Opowieści te, wzbogacone o stare fotografie były bardzo emocjonujące, a wzruszenie udzielało się nie tylko pani Elżbiecie, ale także uczestnikom spotkania. Na zakończenie, z wyrazami wdzięczności, pani Elżbieta otrzymała laurki od dzieci, które uważnie przysłuchiwały się jej ciekawym opowieściom.
    Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie, że zgodziła się nas odwiedzić i podzielić się z nami wspomnieniami ze swojego życia.

Materiały: Świetlica Wiejska w Kawlach


Dnia 29 maja 2015 r. przy świetlicy wiejskiej w Kawlach odbyło się spotkanie z okazji DNIA DZIECKA. Były kiełbaski, lody i słodki poczęstunek dla wszystkich! Nie zabrakło oczywiście konkursów i zabaw!


 

Dnia 28 maja 2015 r. w świetlicę wiejską w Kawlach odwiedzili członkowie PZERiI w Sępólnie Krajeńskim. Wszystkim dopisywał dobry humor, były tańce i  śpiewy!


Tekst/Fot. Jadwiga Gliszczyńska


17 lutego z okazji Światowego Dnia Kota w naszej świetlicy zagościły koty.Dzieci przebrane w stroje kotów uczestniczyły w różnych zabawach m.in.picie mleka przez słomkę,łapanie papierowej myszki.Były też piosenki o kocie,a także zabawy ruchowe.Dzieci mogły pochwalic się znajomością bajek w których występują  koty.Na koniec każdy dostał kolorowankę z wizerunkiem kota.


Tekst i fot.: Świetlica Wiejska w Kawlach


BAL PRZEBIERAŃCÓW W KAWLACH!


Dnia 24 stycznia 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Kawlach odbył się „bal przebierańców” dla dzieci. W tym dniu świetlica zapełniła się kolorowymi postaciami z bajek i nie tylko.
Do zabawy zachęcał DJ Maciej, a o poczęstunek dla dzieci zadbały mamy oraz panie z KGW.
Zabawie towarzyszyła wesoła atmosfera i karnawałowy nastrój.


Tekst/Fot.: Świetlica Wiejska w Kawlach


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: ckissepolno@op.pl

 
Powered by: www.cdx.pl