Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

   KALENDARZ IMPREZ CKiS:

Przejdź na stronę biletyna.pl i zobacz wszystkie dostępne bilety online na wydarzenia

w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim(wystarczy kliknąć logo)


PATRONI ROKU 2020:

JAN PAWEŁ II
ROMAN INGARDEN
HETMAN STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI
LEOPOLD TYRMAN


 MIŁOŚĆ ZAPISANA W KADRZE

    MIŁOŚĆ ZAPISANA W KADRZE jest galerią zdjęć będąca swego rodzaju sentymentalną podróżą w głąb najpiękniejszych wspomnień a zarazem formą podziękowania tym, którzy wpisali się w naszą pamięć bezwarunkową miłością, dobrocią oraz czułością.
Dziadkowie będący trochę rodzicem, trochę nauczycielem ale przede wszystkim najlepszym przyjacielem od zawsze przywołują w nas bezcenne wspomnienie domu, w którym mieszkają wszystkie zapamiętane przez nas z największą starannością zapachy naszego dzieciństwa.
To właśnie dzięki obecności Dziadków powstają definiujące naszą tożsamość korzenie, poczucie wspólnoty oraz historia.
Ta międzypokoleniowa, przepełniona ciepłem i wyrozumiałością relacja, będąca jednocześnie kopalnią wiedzy oraz nieocenionym drogowskazem moralnym, zasługuje bez wątpienia na szczególną uwagę jak i szacunek.
Nie ma najmniejszej wątpliwości, że ten jedyny w swoim rodzaju, jakże złożony system wartości oraz wzorców, przekazany nam w formie bezwarunkowej miłości Dziadków a powstały w konsekwencji trudu Ich wychowania, jest darem  ogromnej wartości.
Dlatego dzisiaj, w dniu upamiętniającym wszystkie drogie nam Babcie oraz Dziadków, za pośrednictwem niniejszej galerii zdjęć, pragniemy  przekazać gorące życzenia zdrowia, uśmiechu na co dzień oraz niegasnącego optymizmu.
Kochani, nieocenieni Dziadkowie!
Po prostu bądźcie i zarażajcie swoją dobrocią, czułością i miłością do końca świata i jeden dzień dłużej.
Niech Wasze dobre rady, wsparcie i doświadczenie będą bezcennym drogowskazem w drodze ku dorosłości Waszych wnucząt, wnosząc w Ich życie piękno oraz miłość.
Z wyrazami szacunku, przyjmijcie Państwo moc najserdeczniejszych życzeń wraz z galerią MIŁOŚĆ ZAPISANA W KADRZE, będącą symbolicznym wyrazem wdzięczności i upamiętnienia najpiękniejszych wspomnień dzieciństwa.


Tekst : Ewa Quiring-Korczak


 OTUL SIĘ WIERSZEM


    Jesień od zawsze uchodząca za poetycką oraz jedną z najbardziej refleksyjnych pór roku, na dobre zagościła w krajobrazie.
Nie bez powodu w tej szczególnie melancholijnej odsłonie otaczającego świata zrodziło się tak wiele dzieł literackich, inspirowanych właśnie jesienią.
Zainteresowanie organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim Konkursem Literackim NADZIEJA PRZEZ OKNO dowiodło, że wśród lokalnych miłośników literatury pięknej są także niebagatelni twórcy.
Biorąc pod uwagę misję działalności instytucji kultury zgodnie uważamy, że niedopuszczalnym byłoby zbagatelizowanie tego niezbitego dowodu na istnienie w naszej społeczności rozlicznych talentów, także poetyckich.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom oraz zaproszeniu do udziału w projekcie OTUL SIĘ WIERSZEM, każda napisana dotąd do tak zwanej „szuflady” strofa, ujrzy światło dzienne.
Projekt adresowany jest do każdego, bez względu na wiek, kto zechce podzielić się z nami swoją autorską twórczością w formie wiersza, inspirowaną pięknem otaczającej przyrody.
Prosimy o przesłanie tekstu wraz z kartą zgłoszenia na adres mailowy ewa@ckissepolno.com.pl.
Karty zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim www.ckissepolno.com.pl.
Należy je wypełnić, zeskanować lub sfotografować i wysłać na powyższy adres.
Po otrzymaniu zgłoszenia wraz z wierszem, z radością opublikujemy dzieło na stronie internetowej naszej instytucji.
Z niecierpliwością oczekujemy na zgłoszenia.


Tekst; Ewa Quiring-Korczak

Do pobrania - Karta zgłoszenia 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl