Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Informacje dla mediów

 

 

 


Loga Centrum Kultury i Sztuki do pobrania:

JPG


 


Kochajmy to, co nam bliskie – majówka inna niż wszystkie


    W istocie, tegoroczna majówka będzie inna niż wszystkie, nie jest to jednak zapowiedź ekscytujących wydarzeń plenerowych, artystycznych niespodzianek i związanych z nimi emocji. Emocje, owszem, będą, majowe święta są dla nas szczególne, nie ukrywamy jednak, że do tej pory kojarzyły się nam one z radością z obcowania z kulturą i sztuką, która jest blisko ludzi, którą współtworzą mieszkańcy, która mieni się tysiącem barw, a przy tym pozostaje przede wszystkim biało-czerwona. W tym roku jednak, z uwagi na wyjątkową sytuację w jakiej się znaleźliśmy, nie będzie majówki w plenerze, nie będzie Zlotu Pojazdów Zabytkowych, koncertów na powietrzu, morza biało-czerwonych balonów, tańców i śpiewu w tłumie. Będzie czas na chwilę refleksji, zadumy, na uczczenie pamięci w sposób prywatny, indywidualny – na swój sposób szczególny.
    Nie oznacza to jednak, że w tym roku majówka przeminie bez echa, że przemknie ona niezauważona – bez kultury i sztuki. Na to nie możemy pozwolić. Dlatego też 2 maja, w samo południe udostępnimy Państwu na naszej stronie oraz profilu na Facebooku, a także na stronie i profilu Gminy Sępólno Krajeńskie archiwalny film „Zaszum na Polsko”, będący wspomnieniem ubiegłorocznego koncertu Macieja Wróblewskiego. Film z udziałem Państwa, mieszkańców Sępólna. Tego samego dnia o godzinie 15:00 przewidujemy projekcję kolejnego, tym razem premierowego materiału, przygotowywanego w tych niełatwych warunkach koncertu „Patriotycznie zdalni – o wolności inaczej. Artyści dla biało-czerwonej”. Przyzwyczajając Państwa do niespodzianek, doszliśmy do wniosku, że nie możemy polegać jedynie na nagraniach archiwalnych, jakkolwiek wartościowe by one nie były. Dlatego liczymy na Państwa obecność przed komputerami lub telefonami punktualnie o godzinie 15:00, 2 maja – choć graliśmy dla pustej sali, ze wszystkich sił wyobrażaliśmy sobie Państwa obecność, pomóżcie nam zmaterializować te wyobrażenia, będąc z nami wirtualnie w trakcie premiery.
    Narodowe Święto Trzeciego Maja zainaugurowane zostanie tradycyjnie o godzinie 10:00 mszą świętą w intencji Ojczyzny i nieco później złożeniem kwiatów pod pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla, my zaś przygotowaliśmy dla Państwa wystawę „Kochajmy to, co nam bliskie”. Składają się na nią autorskie fotografie instruktorów z Centrum Kultury i Sztuki, Lutowa, Wałdowa, Radońska, Komierowa, Wałdówka, Teklanowa, Wysokiej Krajeńskiej, Wilkowa i Lutówka, a całość będziecie mogli Państwo podziwiać na stronie i facebookowym profilu CKiS oraz na profilu i stronie Gminy Sępólno Krajeńskie. Nasze Satelity Kultury również przeszły na tryb zdalny, krążąc jednak po wspólnej orbicie kultury i sztuki, pozostajemy w stałym kontakcie, czego efektem jest między innymi owa wystawa. Na zakończenie tegorocznej majówki proponujemy Państwu filmowe wspomnienie rekonstrukcji historycznych, których dokonywaliśmy wspólnie w minionych latach (j.w. udostępnione na stosownych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych). To kolejny materiał z gatunku tych, które zaświadczają o tym, że bez Państwa wiele rzeczy nie byłoby możliwe. Dlatego teraz tym bardziej potrzebujemy Państwa wsparcia, tym bardziej liczymy na to, że będziecie z nami i zjednoczymy się – choćby wirtualnie – by ta majówka „inna niż wszystkie”, była „inna” na swój, piękny sposób.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Michał Pick


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl