Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Grupa teatralna "Czas wyobraźni"
Nowy sezon grupy teatralnej!


   Teatr Czas Wyobraźni otwiera nowy sezon artystyczny 2019/2020. Serdecznie zapraszamy osoby ciekawe artystycznych wrażeń, marzące o zostaniu w przyszłości aktorem, a także wszystkich, którzy mają artystyczną duszę. Zajęcia teatralne to praca nad tekstem, przełamywanie tremy, nabywanie umiejętności swobodnej wypowiedzi, a przede wszystkim ciekawa, dobra zabawa w świetnym towarzystwie. Celem zajęć jest przygotowanie spektaklu i zaprezentowanie go na scenie. Zajęcia w każdy poniedziałek o 17:00.Kontakt: CKiS w Sępólnie Krajeńskim 523880160, 664579305
 oraz przez fb: https://www.facebook.com/teatrczaswyobrazni/
Instruktor grupy Kacper Gładych - tel. 723 561 234

Pierwsze zajęcia 9 września !


Strona grupy na:


 

    We wtorek 27 . listopada mieszkańcy Sępólna mieli okazję po raz kolejny spotkać się z naszym miejscowym zespołem teatralnym. Młodzi artyści pod kierunkiem Kacpra Gładycha zaprezentowali minione 100 lat historii naszej Ojczyzny. Spektakl złożony z tekstów najlepszych polskich poetów, przeplatany autentycznymi nagraniami wypowiedzi postaci historycznych, w oprawie archiwalnych zdjęć i przejmującej ścieżki dźwiękowej zrobił wielkie wrażenie na zgromadzonej publiczności. Przez nową scenę CKiS przewinęła się zrywająca portrety zaborców ludność Warszawy wiwatująca na cześć Marszałka, mieszkańcy II Rzeczypospolitej, profetyczni poeci, Powstańcy Warszawscy, szarzy obywatele PRL, urzędnicy, nauczycielki, stoczniowcy.... Nie zabrakło słynnego "Pomożecie ?" Edwarda Gierka i pielgrzymki wyruszającej do Częstochowy na wieść o wyborze papieża - Polaka. Aktorzy zaśpiewali znaną starszemu pokoleniu pieśń "Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana" jako mementum dla twórców stanu wojennego, a na finał piosenkę Marka Grechuty  "Wolność" jako zachętę dla młodego pokolenia i przestrogę dla wszystkich polityków. 

 Warto było uczestniczyć w tym widowisku, równie godnie upamiętniającym tegoroczny jubileusz Niepodległości, jak wielkie wydarzenia organizowane za wielkie pieniądze w Warszawie. "Czas Wyobraźni" po raz kolejny pokazał wysoki poziom i dostarczył niezapomnianych wrażeń kulturalnych.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Fot. - Anna Ramczykowska


Jak Gerda Kaja uratowała


    „Królowa Śniegu” to jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, dobrze znana tak dzieciom i dorosłym, wszak jest to jedna z tych baśni, które są z nami od wielu pokoleń, nadal nas zachwycają i w symboliczny sposób przekazują młodym odbiorcom uniwersalne wartości.
    Działający w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim teatr „Czas Wyobraźni”, pod kierownictwem Kacpra Gładycha, postanowił zmierzyć się z historią Gerdy i Kaja przedstawiając ją we własnym, oryginalnym spektaklu. Aktorzy wraz z reżyserem przygotowali wszystko od podstaw, począwszy od własnej adaptacji tekstu, po rekwizyty, scenografię na pomysłach wizualnych skończywszy. Tygodnie ciężkiej pracy okupione zostały trzema występami, w których udział wzięło łącznie ponad 500 osób! Taki sukces jest bez wątpienia wynagrodzeniem długich i ciężkich prób nad znajomością tekstu, jego interpretacji i całego warsztatu aktorskiego. Dodatkowo pozytywne recenzje odpowiednio nastrajają przed kolejnymi występami, nowymi sztukami i tym samym nowymi wyzwaniami.
    Gdy treści znane nam z książkowych stronic nagle „ożywają” na scenie, postaci zyskują realny kształt, możemy je zobaczyć i usłyszeć nawet dobrze znana nam opowieść zyskuje inny wymiar, a my przeżywamy ją jeszcze raz, na nowo, zdecydowanie inaczej. To właśnie siła teatru, którą zaprezentowała nam grupa „Czas Wyobraźni”.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl