Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum imprez - Grudzień 2020r.

 

 

 


Nadzieja … znów wstąpi w Nas


    Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas … czas cudów … tych małych i tych, które mogą odmienić naszą przyszłość.
Zapach choinki, dźwięki znanych kolęd i pastorałek … wspólnie odczuwane emocje, a przede wszystkim spotkanie przy wigilijnym stole. To wyjątkowe miejsce, przy którym spotykamy się z bliskimi, dzielimy się opłatkiem, biesiadujemy, śpiewamy kolędy. Warto przywrócić stołowi jego znaczenie kulturowe … Kulturę obyczajów, ciągłość tradycji, szacunek dla biesiadników … żeby ten stół łączył, a nie dzielił.
W ostatnich latach obniżyło się znaczenie stołu jako symbolu życia, miejsca rodzinnych rozmów i tradycji.  Jego rola sprowadza się do ucztowania, bądź staje się on zwykłym meblem, o którego estetykę i wystrój dbamy.  
 Zatrzymajmy się na chwilę właśnie przy nim.  W grudniu pielęgnujemy nasze domowe tradycje. Pamiętamy je przecież z czasów  dzieciństwa. W tym jakże trudnym dla nas roku …. wprowadźmy je do naszego zacisza domowego.
Święta Bożego Narodzenia w Polsce obchodzone są zawsze wyjątkowo. Wiele zwyczajów kultywuje się coraz rzadziej, ale warto o nich pamiętać. Niebawem zgromadzimy się wokół wigilijnego stołu. Zadbajmy o to, aby miejsce wigilijnej kolacji wyglądało pięknie i uroczyście.
Niech każdy z nas znajdzie przy wigilijnym stole swoje Betlejem … życzenia,        marzenia, chwile roziskrzone kolędą, zadumę nad płomieniem świecy … Wigilijny nadszedł czas … Nadzieja … niech wstąpi w nas, a świąteczny czas przy stole niech przywoła ludzkie tęsknoty, marzenia, wiarę w ludzkie życzliwe serca.
Jak udekorować stół na Wigilię? Czy to ma być nowoczesna elegancja? Klasyczne piękno? … Czy tradycyjny staropolski stół, z siankiem pod obrusem, którego cechuje prostota, a ozdoby wykonane są samodzielnie przez domowników?  A może zaaranżowany nasz Krajeński stół? Haft na serwetach, motywy ludowe Krajny na zastawie … świecach.
W galerii fotografii zaprezentujemy aranżacje stołów wigilijnych, przygotowanych przez instruktorów animacji społecznej. Być może warto zaczerpnąć kilka pomysłów naszych autorek aranżacji, by stworzyć w domowym zaciszu stół wyjątkowy, magiczny …
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj. zaprasza na cykl online „Nadzieja … znów wstąpi w nas” – aranżacje stołów wigilijnych 14 – 18 grudnia 2020r.
Przy dźwiękach Kolęd, w błysku świateł choinki … nad płomieniem zapalonej świecy … trwajmy w zadumie nad tym co było … i co będzie … Niech magia Wigilijnej Nocy sprawi, że będziemy cieszyć się chwilą … pośród najbliższych … i tych już nieobecnych …
Niech Nadzieja znów wstąpi w Nas.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - B. Zgrzeba


LOKALNA TRADYCJA W RETROSPEKCJI


    Powrót społeczności lokalnych do tradycji i dziedzictwa, przeżywający w obecnych czasach prawdziwy renesans, stał się dla nas inspiracją do stworzenia cyklu, w ramach którego pomimo wszechobecnej izolacji, zamierzamy w formie wspomnień zapisanych w kadrze, nieprzerwanie budować lokalną więź i tożsamość.
Obrzędy i zwyczaje przyjęte w Sępólnie Krajeńskim, związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, każdemu z mieszkańców nierozerwalnie kojarzą się z wpisanym w  piętnastoletnią historię miasta Dniem Adwentowym.
Mamy głęboką nadzieję, że będący sentymentalną podróżą w czasie cykl LOKALNA TRADYCJA W RETROSPEKCJI, ukazujący kulturę ludową, rękodzieło, folklor a także przyjęte przez naszą społeczność rytuały i ceremonie, stanie się dla Państwa nie tylko pretekstem do wspomnień ale również głęboką refleksją nad koniecznością pielęgnowania przemijających, tak ważnych w aspekcie budowania tożsamości, przejawów dziedzictwa kulturowego.
Zapraszamy serdecznie

Tekst; Ewa Quiring-Korczak


Świąteczny Koncert Dobrych Myśli


    Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym od zawsze nadrzędną wartością była bliskość i pojednanie.
Trudny okres pandemii zasadniczo zmienił przyjęte dotychczas w naszej społeczności tradycje wspólnego świętowania ale nie oznacza to, że nie dokładamy wszelkich starań aby znaleźć najlepszą z możliwych w obecnych okolicznościach alternatywę.
Chcemy wierzyć, że powstały w rezultacie naszych zamysłów koncert sprawi, iż magia tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia pomimo trudności, dokona się jak na przyjętą tradycję przystało.
Życząc Państwu beztroskich Świąt, pachnących choinką i przepełnionych ciepłem domowego ogniska, z ogromną radością zapraszamy do wspólnego, muzycznego świętowania w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 19.00.
Mamy nadzieję, że czas spędzony wspólnie z nami stanie się dla Państwa okazją zarówno do podniosłego celebrowania tegorocznych Świąt ale także do niczym nieskrępowanej beztroski.
Czasu roziskrzonego serdecznością, wspomnieniami, kolędą...
Bądźcie Państwo z nami.

Tekst: Ewa Quiring Korczak


White Christmas – święta w rytmie pop

    Święta tuż, tuż, a skoro święta to nie może obyć się bez okolicznościowego koncertu! Zapowiadamy piosenkowe „Białe święta”! Mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert najpopularniejszych bożonarodzeniowych pieśni i świątecznych przebojów. Przeżyjmy wspólnie niepowtarzalny świąteczny klimat. „White Christmas” to gwarancja artystycznych emocji osnuta wyjątkową bożonarodzeniową atmosferą. „Jingle Bells”, „Santa Claus Is Coming to Town”, „Happy Xmas” – już dziś przypomnijcie sobie teksty tych świątecznych evergreenów. Śpiewającemu Pawłowi Ilnickiemu towarzyszyć będzie wyśmienita orkiestra rozrywkowa. Odliczanie czas zacząć!


ZAPRASZAMY!
25.12.2020 r.
godz. 17:00
transmisja online na kanale YouTube CKiS,
profilach facebookowych CKiS oraz Gminy Sępólno Krajeńskie


Konkurs plastyczny „Portret Mikołaja”


    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem: „Portret Mikołaja”. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Uczestnik ma za zadanie wykonać własnoręcznie dowolną techniką portret przedstawiający postać Świętego Mikołaja. Zdjęcie lub skan gotowej pracy wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy wysłać na adres email: patrycja@ckissepolno.com.pl, w tytule wpisując: KONKURS PORTRET MIKOŁAJA. Zdjęcie prac należy wysłać w terminie od 03.12  do 13.12.2020 r.  Wyniki zostaną opublikowane dnia 15.12.2020 r. na stronie www.ckissepolno.com.pl oraz na profilu Facebookowym CKiS.
Na zwycięzców czekają nagrody! Z laureatami organizator konkursu skontaktuje się telefonicznie w celu ustalenia daty odbioru nagrody, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemicznymi.
Karta zgłoszenia wraz z regulaminem konkursu dostępne są na stronie www.ckissepolno.com.pl.
Zapraszamy do uczestnictwa!

Do pobrania:

- Regulamin

- Karta zgłoszenia


Tekst: Patrycja Młodzik


„Mikołaj Święty zawsze uśmiechnięty”


    Pisanie listów do Mikołaja to nieodłączna tradycja okresu przedświątecznego … a dla dzieci wielka radość. Już w listopadzie dzieci piszą listy, ślą życzenia, prośby, odkrywają swoje marzenia.
Tym razem to Święty Mikołaj pisze list od serca do dzieci.
Centrum Kultury i Sztuki od 30 listopada do 4 grudnia zaprasza na blok online

„Mikołaj Święty zawsze uśmiechnięty”.

Instruktorzy animacji społecznej oraz kierownicy WOK kierują listy od Mikołaja do dzieci.
To magiczny moment, kiedy można przeczytać list, który nie tylko pozdrawia, życzy wesołych świąt, ale też wspiera i dodaje otuchy.

Tekst B. Zgrzeba


POCZTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA


    Za siedmioma górami, za siedmioma lasami stała sobie chatka.
Mała, niepozorna, ale za to bardzo niezwykła.
Mieszkał w niej bowiem ktoś, kogo uwielbiają dzieci.
Miły, starszy, siwy Pan w towarzystwie czterech uroczych elfów.
W chatce niczym z bajki, pomieszkiwała także nieodłączna przyjaciółka dziadunia, suczka Moly.
W tym jakże magicznym miejscu na dalekiej północy, grudzień od zawsze był bardzo pracowitym miesiącem.
Święty Mikołaj, o którym mowa nocami wędrował od domu do domu, nasłuchując gdzie mieszkają grzeczne dzieci.
Od zawsze jak legenda niesie, obdarowywał je prezentami wprost z dziecięcych marzeń.
Radość i uśmiech dziecka od zawsze dla dziadunia były najważniejsze.
Dlatego raz do roku, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia Jego mała, przytulna chatka zamieniała się w magiczne biuro.
To w nim zwinne elfy czyniły przygotowania świątecznych podarunków.
Kto wie, może tym razem to Ty znalazłeś się na zaczarowanej liście Świętego Mikołaja...?
Zaciekawieni przedświątecznymi wydarzeniami wprost z tajemniczego biura, postanowiliśmy odwiedzić tę szczególnie lubianą przez najmłodszych osobistość.
Na relację z naszej wizyty zapraszamy już szóstego grudnia o godzinie 17:00
Bądźcie Państwo z nami!
HO HO HO !!!

Pomocnicy Świętego Mikołaja

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst; Ewa Quiring-Korczak


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl