Galeria zdjęć
1.GALERIA 2018r.2.GALERIA 2017r.3.GALERIA 2016r.4.GALERIA 2015r.5.GALERIA 2014r.6.GALERIA 2013r.7.GALERIA 2012r.8.GALERIA 2011r.9.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE10.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA11.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU12.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi13.MUZYKA KLASYCZNA14.FOLKLOR I TRADYCJA15.WYSTAWY16.GALERIA GWIAZD17.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA18.KOCHAMY POLSKIE SERIALE19.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE20.KULISY SŁAWY21.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD22.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Mikołajki w Wilkowie

 

► ,,BO MIKOŁAJ JEDZIE TU JUŻ" - Wiśniewka

 

► Bal Sylwestrowy w Lutowie

 

► TKCH w Lutówku

 

► Religijno-patriotyczny wieczór w Wałdowie

 

► "Las i jego mieszkańcy" w ARTiKu we Włościborzu

 

► Dzień Makaronu w ARTIK'u we Włościborzu

 

► TKCH w Wałdowie

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Diagnoza

                                      


 STRESZCZENIE DIAGNOZY ZASOBÓW I SAMODZIELNYCH INICJATYW KULTURALNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE


Głównym celem badania było zidentyfikowanie zasobów i samodzielnych inicjatyw mieszkańców gminy Sępólno Krajeńskie, które miały stać się podstawą do określenia kierunku wspierania i współorganizowania oddolnych inicjatyw kulturotwórczych społeczności lokalnej.
Badanie miało umożliwić określenie potencjału mieszkańców w aspekcie samoorganizacji w obszarze kultury i wskazać kierunek konkretyzacji działań kulturalnych w gminie Sępólno Krajeńskie.
Podstawową metodą badawczą był sondaż diagnostyczny, w którym wykorzystano metodę ankietową. W badaniu ankietowym wykorzystano kwestionariusz ankiety składającej się z 14 pytań.
Drugą z metod badawczych było badanie fokusowe, wykorzystujące jako technikę wywiadu grupowego. Narzędziem badawczym w tym przypadku był scenariusz wywiadu. Scenariusz został skonstruowany w ten sposób, by uczestnicy badania mieli okazję przekazać swoje zdanie dotyczące zarówno oferty kulturalnej CKiS w Sępólnie Krajeńskim, jak własnych potrzeb kulturalnych oraz inicjatyw, które winny być wspierane lub współorganizowane przez Centrum.
Wyniki badania pozwalają wnioskować, że społeczność lokalna gminy Sępólno Krajeńskie odbiera Centrum Kultury i Sztuki i jego działania pozytywnie, uznając je za głównego inicjatora i organizatora przedsięwzięć kulturalnych w gminie. Niemniej jednak badania pokazały także, że należy zwrócić większą uwagę na działania realizowane na terenie gminy. W ten sposób można pozyskać nowych uczestników oraz odkryć potencjał kulturotwórczy społeczności wiejskiej.
Opierając się na wynikach badania wskazać należy także potrzebę stworzenia lub wspierania takich inicjatyw, które będą na tyle szerokie, że obejmą całą społeczność, od przedszkolaka po seniora, dzieci, rodziców oraz dziadków. Dobrym posunięciem w tym obszarze wydaje się wspieranie takich inicjatyw, u podstaw których będzie leżało inicjowanie i rozwijanie związków pomiędzy najstarszymi i najmłodszymi mieszkańcami gminy Sępólno Krajeńskie, z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.
Badanie pokazało, że mieszkańcy gminy chętniej widzieliby Centrum Kultury i Sztuki jako partnera inicjatyw społecznych, a także współorganizatora różnych przedsięwzięć będących przejawem działań oddolnych. Strategiczna pozycja Centrum w mieście oraz doświadczenie i otwartość na nowe pomysły może sprawić, że Sępólnianie zaczną sami wychodzić z inicjatywą organizowania wydarzeń w gminie.


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl