Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Archiwum imprez - Czerwiec 2020r.

 

 


Recytacja

 

 

TURNIEJ RECYTATORSKI - MOJE WIERSZYKOWE OPOWIEŚCI

 

    Koordynowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim konkursy recytatorskie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodych recytatorów.
Szczególnie trudny czas pandemii wirusa COVID-19 skutecznie uniemożliwił zorganizowanie eliminacji w dotychczasowej formule.
Nie oznacza to jednak, że organizatorzy nie dokładają wszelkich starań aby pomimo trudności, zachęcić młodych odbiorców kultury do zabawy twórczej, której tworzywem jest słowo.
Nadrzędnym celem tegorocznej edycji TURNIEJU RECYTATORSKIEGO- MOJE WIERSZYKOWE OPOWIEŚCI odbywającego się w innej niż dotychczasowa konwencji, jest niezmiennie zainteresowanie sztuką recytacji oraz dbałość o kulturę ,,żywego słowa" ale przede wszystkim, inspirowanie do aktywności poprzez indywidualną formę wypowiedzi.
Biorąc pod uwagę ogromny potencjał drzemiący wśród dzieci i młodzieży w dziedzinie recytacji, postanowiliśmy stworzyć alternatywną formułę konkursu, serdecznie zapraszając do udziału uczniów szkół podstawowych.
Nie ukrywamy, że podjęta przez nas inicjatywa powstała również z myślą o zbliżającym się Międzynarodowym Dniu Dziecka, który w roku 2020 zmuszeni jesteśmy świętować w izolacji.
MOJE WIERSZYKOWE OPOWIEŚCI to projekt stworzony z myślą o dzieciach, będący jednocześnie ,,zielonym światłem" dla szczególnej grupy odbiorców, stanowiącej filar amatorskiego ruchu artystycznego.
Turniej zgodnie z przyjętą tradycją dotyczy prezentacji wybranego wiersza lub fragmentu prozy, literatury polskiej i światowej, opublikowanej w książkach bądź uznanej prasie literackiej.
Tegoroczne eliminacje o zasięgu powiatowym odbędą się w trzech grupach wiekowych, a prezentacje każdej z grup podlegać będą osobnej ocenie oraz odrębnej puli nagród.
Zgłoszenia turniejowe oceniać będzie jury powołane przez organizatora, w skład którego wejdą specjaliści z dziedziny literatury.
Szczegóły dotyczące zasad regulaminowych dostępne będą na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim www.ckissepolno.com.pl, od dnia 1 czerwca 2020 roku.
Już dziś z ogromną radością serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką recytacji, zwracając się tym samym z gorącą prośbą do Państwa, o rozpropagowanie idei TURNIEJU RECYTATORSKIEGO- MOJE WIERSZYKOWE OPOWIEŚCI wśród najmłodszych.
Koordynatorem wydarzenia jest specjalista do spraw edukacji artystycznej i organizacji imprez Ewa Quiring-Korczak.


Tekst; Ewa Quiring-Korczak

 Do pobrania:

- Regulamin


Letnie zajęcia dla dzieci

 

Letnie wakacje dla dzieci

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza - dzieci w wieku 7 - 12 lat

 

Zapisy w sekretariacie CKiS lub pod nr. tel. 523880160


29.06.2020r. - 03.07.2020r.

 

 

 

 

 

 

 


 Koncert online

 

  Emilia Pawłowska – „W Weronie”
Koncert on-line z sali widowiskowej CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 Szanowni Państwo, zapraszamy Państwa do obejrzenia i wysłuchania koncertu Emilii Pawłowskiej i towarzyszących jej muzyków, których występ zarejestrowaliśmy w – wciąż- pustej sali widowiskowej naszego Centrum Kultury i Sztuki. Mamy nadzieję, że zapełnicie ją Państwo wirtualnie podczas internetowej premiery, która będzie miała miejsce 11 czserwca. Emilia wraz z zespołem zaprezentowała się nam w artystycznym programie „W Weronie”. Jak sama o nim mówi: „to zbiór wybranych piosenek ze słowami Marka Sochackiego do muzyki Roberta Wiórkiewicza, Jerzego Dziedziczaka i samego autora tekstów.  Marek Sochacki to zasłużony działacz kultury, znany i ceniony nie tylko w Sandomierzu. Śpiewał, pisał teksty piosenek, komponował, pisał sztuki teatralne a także uczył dzieci i młodzież. Szczególnie bliska mu była piosenka autorska z „krainy łagodności”, z niebanalnym, refleksyjnym tekstem. Jest autorem ponad 700 piosenek. Jako artysta z nurtu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej występował na festiwalach i przeglądach w całym kraju odnosząc sukcesy.  Po raz ostatni wystąpił na scenie w lipcu 2012 r. na Festiwalu „Dookoła Wody” wraz ze swoimi wychowankami. Zmarł 29.08.2012 r. w  wieku 56 lat.”
W programie wystąpią:

Emilia Pawłowska – śpiew
Piotr Dąbrowski  –  fortepian
Natan Kosętka  -  skrzypce
ZAPRASZAMY!


PREMIERA: 11.06.2020 r.
godz. 18:00


koncert online – transmisja transmisja na www.ckissepolno.com.pl, profil Facebook CKiS, Youtube, www.gmina-sepolno.pl, www.krajna.tv, www.kanal10


Koncert online

 

Akustyczne piosenki o miłości – online!

 

    Spragnieni koncertów, idziemy z duchem czasu i korzystamy z oferty koncertów online. To sytuacja niecodzienna, aczkolwiek ma swoje plusy – możecie Państwo zająć dowolną miejscówkę bez konieczności rezerwacji czy dopłacania za „lepsze miejsce”, możecie także „wnieść” własne napoje i przekąski, a ponadto nie musicie się obawiać, że ktoś z telefonem lub transparentem wyrażającym miłość wobec artysty przysłoni Wam widoki! Nie wspominając o tym, że w takiej sytuacji to nie Wy idziecie na koncert, tylko koncert przychodzi do Was!
    Oczywiście my też chcielibyśmy opuścić monitory i spotkać się z Państwem twarzą w twarz, godząc się nawet na ścisk i przesłanianie widoków wspomnianymi transparentami, ale nie możemy zrezygnować z muzyki całkowicie, dlatego w oczekiwaniu na „powrót do normalności” zapraszamy Państwa na koncert duetu Szymon Pejski – Łukasz Gorczyca. Panowie zaprezentują nam repertuar z pierwszej solowej płyty Szymona, wokalisty, kompozytora, multiinstrumentalisty, który zdobywając doświadczenie podczas licznych festiwali i prac nad ścieżkami dźwiękowymi do filmów dojrzał do decyzji o w pełni autorskim, lirycznym albumie solowym. W pracach nad repertuarem pomagał mu doskonale znany sępoleńskiej publiczności, Łukasz Gorczyca. Piosenki, wśród których nie zabraknie na pewno singlowego „Tak kochać” (do posłuchania już w serwisie YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=R2MR5W4zhxU), usłyszycie Państwo w delikatnych, akustycznych aranżach, ale jesteśmy przekonani, że tam gdzie trzeba będzie również energicznie i rockowo. Na koncert zapraszamy 7 czerwca o godzinie 18:00 (transmisja na profilu facebook Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, kanele YouTube CKiS oraz profilach w mediach społecznościowych Krajna TV, Kanał 10 i Gmina Sępólno Krajeńskie). Prosimy o klaskanie między utworami!

Zapraszamy!


07.06.2020 r.
godz. 18:00
koncert online – transmisja na
www.ckissepolno.com.pl, profil Facebook CKiS, Youtube, www.gmina-sepolno.pl, www.krajna.tv, www.kanal10


 

Widowisko

 

  Brzechwy laurka zza biurka

 

 
Przy Kościuszki numer cztery,
Zabawiały się litery.
D wypięło wielki brzuszek
Niczym śmiały łakomczuszek.
C ze śmiechu w pałąk zgięte
Nadepnęło mu na piętę.
Raban z tego powstał wielki,
Poróżniły się literki.
Jana Brzechwę zaproszono,
By poskromił zacne grono.
Gdy poeta sprawę zbadał,
Sprawie bieg naglący nadał.
- Tu kultura jest i sztuka,
   Waśni niechaj nikt nie szuka!
   O szacunku nie ma mowy
   Gdyś do zgody niegotowy.
Abecadło zrozumiało,
Że nie taką rolę miało.
Do współpracy się zabrało
I z poetą zamieszkało.
Przy Kościuszki numer cztery,
Zgodnie żyły więc litery.
Z liter słowa powstawały,
Dzieci wiersze z nich składały.
A tymczasem Brzechwa Jan
Ziścił swój ukryty plan.
Zacne dzieła w zgodzie tworzyć,
No i szczęście przy tym mnożyć.
Wespół dzieło więc powstało,
W Centrum Sztuki zamieszkało.
A, że dzieci święto mają,
Twórcy w darze je składają.


 Tekst: Ewa Quiring- Korczak

1 czerwca 2020 r.

godz. 16:00

www.ckissepolno.com.pl, profil Facebook CKiS, Youtube, www.gmina-sepolno.pl, www.krajna.tv, www.kanal10


Galeria online

 

Uśmiechaj się do życia

Janusz Korczak napisał „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

    W tych trudnych dla całego świata dniach, zbliża się ten jeden wyjątkowy - dzień, który był zawsze najradośniejszy - Dzień Dziecka. Zróbmy wszystko aby nasze dzieci nie odczuły w tym dniu smutku. Pomimo zamkniętych placów zabaw, sprawmy aby dzieci były uśmiechnięte i radosne.
    Bardzo często ta dziecięca radość i uśmiech sprawiają, że MY dorośli zapominamy o troskach i problemach jakie przynosi nam szara codzienność.
Zatem zadbajmy o to, aby nie tylko w tym dniu były one szczęśliwe.
Przychylmy im nieba i razem z nimi uśmiechajmy się do życia.


Tekst Bogusława Zgrzeba


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl