Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum imprez - Czerwiec 2015r.

 

 

 


Wydarzenie

UWAGA NADCHODZĄ PIRACI!!!

Herszt piratów rodem z dalekich Karaibów, zabierze Nas w podróż do prawdziwego świata morskich korsarzy. Ani brytyjskie galeony, ani hiszpańska armada nie były im straszne. Łupy, złoto i sława – uwaga nadchodzą piraci!!!
Czym byłoby powitanie lata bez największych zawadiaków mórz i oceanów??? Dlatego też Centrum Kultury i Sztuki zaprasza mieszkańców na egzotyczny program, pełen humoru, morskich opowieści, huku armat pokładowych oraz gier i zabaw. Scenografię pokazu stanowić będzie obóz rodem z wyspy piratów z wielkimi kotłami, bronią oraz skrzyniami pełnymi skarbów a centralny punkt obozu - skradziony złoty tron władcy Azteków Montezumy nada pikanterii pirackiej przygodzie.
Wszystko to już 20 czerwca w Sępólnie Krajeńskim. O miejscu spodziewanego najazdu karaibskiej floty, poinformujemy natychmiast po rozszyfrowaniu tajemniczego zapisu pochodzącego z pirackiej skrzyni skarbów.
Miłośników gorących, tanecznych rytmów zapraszamy wieczorem na energetyczne powitanie lata z zespołem BABYLON.
 


KINO ORANGE W CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM!
1 CZERWCA 2015 R. (PONIEDZIAŁEK)

 

„Sekrety morza”

(godz. 8.30; 10.30 seanse dla szkół – rezerwacja tel. 523880160), godz. 16.00
Familijny/ fantasy/ animacja/ dla przedszkolaków,
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy,
czas trwania: 93 minuty,
zwiastun: https://youtu.be/7Lj-vqlmiAY
Opis: „Sekrety morza” to nominowana do Oscara najpiękniejsza bajka roku, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci.
To „przebój kinowy z duszą” (AL Times), który „uwrażliwi dzieci na sztukę na całe życie” (The Wall Street Journal). „Najbardziej fascynujący wizualnie i olśniewający film roku” (The Dissolve), w którym kryje się głęboka prawda o otaczającym nas świecie, nawet jeśli bohaterami są postaci rodem z celtyckich legend.
„Wszystkich, którzy szukają oryginalnych i niezwykłych, a przy tym mądrych i pięknych opowieści zapraszam na nową kreskówkę, która wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców” – mówi, występująca w polskiej wersji językowej filmu, Małgorzata Kożuchowska.
 

 

 „Karski i władcy ludzkości”

 

godz. 12.30 (seans dla szkół – rezerwacja tel. 523880160)
Dokumentalny/ animacja/ wojenny,
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy,
czas trwania: 72 minuty,
zwiastun: https://youtu.be/R2irw3re_LY
Opis: Zrealizowany w nowatorskiej formule, łączącej unikalne materiały archiwalne i sekwencje animowane, film wybitnego dokumentalisty, laureata prestiżowej nagrody EMMY, Sławomira Grünberga. Historia Jana Karskiego – bohatera Polskiego Państwa Podziemnego, którego amerykański „Newsweek” uznał za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku.

 

 

 

 

 

 

  

 

 „Chappie”

 

godz. 18.00
Akcja/ science fiction,
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy,
czas trwania: 120 minut,
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ORPqNhnVUgc
Opis: Film Neilla Blomkampa, twórcy „Dystryktu 9” i „Elizjum”. W dzisiejszych czasach roboty do zadań specjalnych stają się codziennością. W brutalnym świecie Johannesburga policja i wojsko używają ich do tłumienia zamieszek i walki z gangsterami. Chappie jest jednym z robotów nowej generacji, które myślą i czują. Niewiele różni się od nas, ludzi. Jest jak dziecko i tak jak ono poznaje świat oczyma opiekunów. Kiedy Chappie dostaje się w ręce gangsterów, ci resetują jego dotychczasową wiedzę i uczą wszystkiego od nowa, tak by pracował dla nich. Poczciwy, budzący sympatię robot, nie do końca świadomy wyrządzania zła, uczestniczy w brutalnych napadach rabunkowych i życiu przestępczego półświatka. W filmie zobaczymy gwiazdorski duet: Hugh Jackman i Sigoureny Weaver – w rolach pracowników korporacji produkującej roboty, którzy spróbują wyrwać Chappiego z rąk przestępców. W obrazie pojawia się również prawdopodobnie najdziwniejszy zespół muzyczny świata – Die Antwoord (w filmie usłyszymy ich największy przebój https://www.youtube.com/watch?v=cegdR0GiJl4)
 

 

 „Oculus”

 

godz. 20.20
Horror,
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy,
czas trwania: 104 minuty,
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=yIFV20KLQBU
Opis: „Byłem zachwycony. Przerażający film. Niewykluczone, że już nigdy w życiu nie zjem jabłka” – tak o horrorze mówi Stephen King. Zachwyceni krytycy dopowiadają: „To jeden z najbardziej oryginalnych horrorów ostatnich lat”- pisze Dread Central, „bez wątpienia najbardziej przerażający film od czasu Obecności”, dodaje Indiewire, „spełnienie marzeń każdego inteligentnego wielbiciela horrorów” - puentuje Complex.
Bohaterowie filmu to rodzeństwo, które spotyka się po latach od strasznej śmierci rodziców. Dziewczyna jest przekonana, że za traumatyczne wydarzenia w ich życiu odpowiada demoniczne lustro, które wisiało kiedyś w gabinecie ojca. Namawia brata, żeby to sprawdzić.
Kiedy zamykają się w domu ze złowrogim lustrem, „koszmar nie ustępuje ani na chwilę” -pisze Bloody Disgusting. Opanowane przez złego ducha lustro igra z umysłami, wciągając widzów w przerażającą historię. „Mrożąca krew w żyłach atmosfera” sprawia, że gdy dwójka bohaterów poddaje się manipulacjom demonicznego „oculusa”, widzowie także stają się jego ofiarami…
„Scenariusz Flanagana i Jeffa Howarda jest zaskakująco ambitny i wyraźnie zaznacza dynamikę rodem z Archiwum X pomiędzy Kaylie, święcie przekonaną o demonicznej mocy lustra oraz jej uparcie sceptycznym bratem, którego wspomnienia zostały zduszone przez dziesięć lat prania mózgu w terapii” – piszą krytycy na stronach Telegraph.co.uk.

 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl