Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

  Archiwum imprez - Czerwiec 2014r.

 

 

 

 


Wydarzenie

 Noc Świętojańska

 

 


 

 

Molo spacerowe

20 czerwca 2014 r. (piątek)

godz. 18:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Warsztaty

Warsztaty Carvingu - po raz pierwszy w Sępólnie Krajeńskim

 

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na warsztaty najpopularniejszej w Polsce sztuki carvingu, czyli fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach.
Carving- jego ojczyzna są kraje azjatyckie, a pierwsza wzmianka o nim pochodzi z czasów panowania w Chinach dynastii Tang w VII wieku. Stamtąd też ta sztuka została zapożyczona i stała się popularna na całym świecie. Obecnie Tajlandia jest uznawana za kolebkę światowego carvingu. Władze Tajlandii uznały nawet carving za element dziedzictwa narodowego.
Zapraszamy do udziału w warsztatach. Już 20 czerwca o godz. 18.00 – na sępoleńskim molo.
Naucz się i zachwyć swoich bliskich pięknymi dekoracjami!!!
 

 

Molo spacerowe

20 czerwca 2014 r. (piątek)

godz. 18:00


 

 

Irena Santor na „Dzień Matki” w Sępólnie!

 

„Powrócisz tu” czy „Już nie ma dzikich plaż” zna chyba każdy, niezależnie od wieku. Już 1 czerwca 2014 r. o godz. 17.00 będziemy mieli niebywałą okazję usłyszeć te piosenki na żywo w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Irena Santor, niekwestionowana pierwsza dama polskiej piosenki, nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami. Wszyscy wciąż zachwycamy się takimi utworami, jak „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”.
Kryształowo czysty głos, wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej ponadczasową artystkę wielkiego formatu. Znają ją wszyscy, w każdym wieku, a jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą!

Koncert Ireny Santor to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników dobrych tekstów i pięknych melodii.

Artystce towarzyszyć będzie na fortepianie Czesław Majewski, kompozytor, pianista, dyrygent i aktor kabaretowy. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (pan Czesio) oraz programach muzycznych "Śpiewające fortepiany" (TVP2) i "Singa Dinga" (TV Puls).
 

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

1 czerwca 2014 r. (niedziela)

godz. 17:00

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki od 5 maja 2014 r. Ilość miejsc ograniczona.


TYDZIEŃ Z KINEM WOLNOŚĆ FESTIWAL FILMÓW,
KTÓRE PROWADZIŁY DO WOLNOŚCI

Centrum Kultury i Sztuki wspólnie z Fundacją Kino Polska zaprasza na FESTIWAL FILMÓW, KTÓRE PROWADZIŁY DO WOLNOŚCI. Obok pobudzenie do dialogu na temat sztuki społecznie zaangażowanej, nadrzędnym celem projektu jest promowanie polskich tradycji demokratycznych i wzorców obywatelskich oraz pobudzanie do refleksji i dialogu na temat wpływu sztuki na historię. Dzięki współpracy z organizacjami i instytucjami projekt ma charakter międzynarodowy. W Sępólnie będzie mu towarzyszyła kampania społeczna ,,25 lat wolnych wyborów w Polsce”. Filmy prezentowane w ramach projektu ,,Kino Wolność: są emocjonalnym, artystycznym wyrazem walki twórców o wolność, interpretacją rozumienia wolności, a zarazem próbą moderowania rzeczywistości sprzed 25 lat.
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na seanse!

 

 

,,Człowiek z żelaza”

 

,,Człowiek z żelaza”, reż. Andrzej Wajda, rok prod. 1981 (2 godz. 27 minut)
Obraz będący kontynuacją losów bohatera filmu „Człowiek z marmuru”, przedstawiający doniosłe wydarzenie historyczne i rodzącą się wolność społeczeństwa w ocenzurowanym świecie PRL-u. Film jest świadectwem i lekcją najnowszej historii Polski – od tragicznych wydarzeń grudnia ’70, poprzez klęskę w 1976 roku, do stworzenia „Solidarności”. Obraz został zrealizowany także przy użyciu autentycznych materiałów dokumentalnych, udostępnionych przez stoczniowców oraz dokumentów Polskiej Kroniki Filmowej i telewizji RFN.
,,Szczurołap”, reż. Andrzej Czarnecki, rok.prod.1986 (20 minut)
Film dokumentalny o człowieku zajmującym się tępieniem szczurów. W kolejnych scenach bohater ujawnia tajniki starannych przygotowań do walki z inteligentnym przeciwnikiem. Film jest obrazem wieloznacznym, w symboliczny sposób nawiązującym do relacji obywatel-władza.
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

3 czerwca 2014 r. (wtorek)

godz. 18:00

Cena biletu: 5 zł (obejmuje dwa filmy).
Rezerwacja i szczegóły w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim tel. 523880160.

 

 

 ,,Matka Królów”

,,Matka Królów”, reż. Janusz Zaorski, rok prod. 1982 (2 godz. 7 minut)
Film ukazujący losy Łucji Król, ubogiej wdowy z warszawskiej sutereny, i jej czterech synów. Wydarzenia zostały wplecione w obraz przemian politycznych Polski od wczesnych lat 30. po październik ’56. Rodzina na zasadzie pars pro toto staje się metaforą społeczeństwa i jego postaw – powojenne losy synów Łucji ukazują cztery warianty biografii pokolenia podyktowanych konformizmem, frustracją, skrajną ideowością i totalnym cynizmem.
Obsypany nagrodami legendarny „półkownik”, jeden z najwybitniejszych polskich filmów. Znakomite czarno-białe zdjęcia Edwarda Kłosińskiego i Witolda Adamka, sugestywna muzyka Przemysława Gintrowskiego i wielkie aktorstwo, na czele z Magdą Teresą Wójcik, która stereotypowi Matki Polki dała prawdziwie ludzką twarz.
,,Usłyszcie mój krzyk”, reż. Maciej Drygas, rok prod. 1991 (46 minut)
Krótki film dokumentalny przybliżający postać Ryszarda Siwca, który w 1968 roku dokonał aktu samospalenia, czego świadkami byli przedstawiciele dyplomacji i szefowie partii oraz wielotysięczna publiczność. Film ukazuje ostateczny gest sprzeciwu wobec interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji i – w szerszym kontekście – wobec autorytarnej władzy. W filmie zostały wykorzystane fragmenty oryginalnego nagrania zarejestrowanego przez bohatera na dwa dni przed wydarzeniem na stadionie.

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

4 czerwca 2014 r. (środa)

godz. 18:00

Cena biletu: 5 zł (obejmuje dwa filmy).
Rezerwacja i szczegóły w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim tel. 523880160.

 

 

 ,,Przesłuchanie”

,,Przesłuchanie”, reż. Ryszard Bugajski, rok prod. 1982 (1 godz. 51 minut)
„Przesłuchanie” to, jak stwierdził reżyser Ryszard Bugajski, wstrząsający „manifest człowieka, który chce być wolny bez względu na cenę, jaką musi zapłacić”. Film zrealizowany w przeddzień stanu wojennego, został objęty zakazem rozpowszechniania i premiery doczekał się dopiero w roku 1989. Obraz zainspirowany tzw. procesami odpryskowymi lat 50. stał się ostrym rozrachunkiem ze stalinizmem i demaskacją aparatu terroru.
,,Z punktu widzenia nocnego portiera”, reż. Krzysztof Kieślowski, rok prod. 1977 (17 minut)
Jedyny film dokumentalny Kieślowskiego, w którym bohater jest postacią negatywną. Film opowiadający o codziennym życiu i pracy nocnego portiera, którego głównym pragnieniem jest zaprowadzenie na świecie całkowitego porządku. Kieślowski nagrał monolog wartownika na taśmie magnetofonowej, by poszukać w jego wypowiedziach inspiracji do zaaranżowania konkretnych scen. Podczas realizacji posługiwał się obserwacją, inscenizacją i prowokacją.


 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

5 czerwca 2014 r. (czwartek)

godz. 18:00

Cena biletu: 5 zł (obejmuje dwa filmy).
Rezerwacja i szczegóły w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim tel. 523880160.


  I Sępoleński Festiwal Muzyki i Tańca „Droga do gwiazd”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Regulamin przeglądu (JPG)


- Karta zgłoszenia - taniec (dok. txt)   (PDF)


- Karta zgłoszenia - muzyka (dok. txt)   (PDF)

 

- Oświadczenie dot. danych osobowych (dok. txt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl