Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2020 [1]

 

 


 

    1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób zgrupowanych w oddziałach o różnej orientacji. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.
Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.
Oddziały zbrojne o antykomunistycznym charakterze walczyły z Urzędem Bezpieczeństwa, Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicją Obywatelską. Podziemie niepodległościowe działało także na Kresach Wschodnich – ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej.


Zimowe ferie z Panem Kleksem w CKiS


    Zapraszamy do bajkowej Akademii Pana Kleksa! Przed nami tydzień gier, zabaw i przygód, które adresujemy do dzieci w wieku 6-12 lat. Już teraz zapiszcie się do naszej Akademii! Całkowity koszt uczestnictwa to 100 zł. Zajęcia odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii zimowych, tj. 27-31 stycznia, w godzinach 9:00-13:00. Gwarantujemy mnóstwo dobrej, kreatywnej energii, potrzebujemy Was do współpracy, Akademia Pana Kleksa czeka na pierwszych uczniów, nie zwlekaj, ilość miejsc ograniczona!


ZAPRASZAMY!
27-31.01.2020 r.
godz. 9:00-13:00
zapisy przyjmujemy w sekretariacie CKiS
w godzinach 7:00-15:00


   

Raz jeszcze chcielibyśmy podziękować wszystkim z Państwa zaangażowanym w 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w szczególności podziękować chcielibyśmy wolontariuszom:

Barbarze Blejder
Aleksandrze Czarnocie
Katarzynie Falkowskiej
Normanowi Fehm
Wiktorii Gugnackiej
Erykowi Juhnke
Marcie Juhnke
Juliannie Kozłowskiej
Kosmie Kozłowskiemu
Weronice Kroplewskiej
Oliwii Kurzyńskiej
Miłoszowi Latzke
Patrycji Niemczyk
Aleksandrze Nowak
Honoracie Pankau
Rafałowi Piance
Zuzannie Prondzińskiej
Kamilowi Prykowi
Stanisławowi Zacharzewskiemu
Wincentemu Zacharzewskiemu

Janinie Bańkowskiej

Józefie Szmytkowskiej

oraz wszystkim, którzy przekazali bony, karty podarunkowe i vouchery na licytację:

Marioli Pruskiej (Salon fryzjerski „Pasja”)
Joannie Weilandt (Gabinet prywatnej plastyki fizjoterapeutycznej)
Green Studio
Maricie Przybylskiej (Kącik Mody)
Izabeli Panasiuk (Salon fryzjerki „Fleur”)
Akademii Makijażu Permanentnego – DIVA
Ewelinie Delikat (Salon kosmetyczny)
Salonowi fryzjerskiemu „Queen”
Pizzerii „Milano”
Pizzerii „Hvarska”
Beacie Kobylańskiej (Solarium „Soleo”
Portalowi „prooferta.pl”

a także pozostałym, anonimowym darczyńcom. Wszyscy wspólnie tworzymy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy!


 Klasyka światowego baletu na Walentynki


    Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z absolutną klasyką, balet „Romeo i Julia” w mistrzowskim wykonaniu grupy tancerzy Royal Lviv Balet. To zespół złożony z najlepszych solistów zdobywających sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Victor Szczerbakov - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta prof. Olek Petryk. Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Grand Royal Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Baletowa klasyka zawita do nas w sam raz na Święto Zakochany. Sprzedaż uruchamiamy już teraz, bilety w cenie 70 zł dostępne są za pośrednictwem stron www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl oraz w sekretariacie CKiS. Zapraszamy! Muzyka - Sergiusz Prokofief, choreografia - Victor Szczerbakov, libretto na motywach sztuki Williama Szekspira.14.02.2020 r.
godz. 18:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
BILETY: 70 zł do nabycia za pośrednictwem stron: www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl
lub bezpośrednio w sekretariacie CKiS


 W lutym wybierz się do kina


    Początek lutego to kolejna okazja do skorzystania z oferty kina Zakrzywienie Czasoprzestrzeni! 11 lutego w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wyświetlimy dla Was dwa premierowe filmy. Tym razem proponujemy ponadczasową historię „Doktora Dollitle” oraz dwa seanse z odważną adaptacją bestsellera Blanki Lipińskiej „365 dni”. Bilety dostępne są już w przedsprzedaży na stronie http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/ oraz www.biletyna.pl i www.ckissepolno.com.pl. Istnieje także możliwość kupna biletów bezpośrednio przed seansem. Jednocześnie informujemy, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim NIE DYSTRYBUUJE BILETÓW NA SEANSE KINOWE, prosimy o zakup biletów on-line bądź bezpośrednio w kasie kina. Oto jak prezentuje się szczegółowy repertuar:

 

 

"Doktor Dollitle"

 

godz. 15:30
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Bilety online!

 

Opis:
Po stracie żony, siedem lat wcześniej, ekscentryczny doktor John Dolittle, słynny naukowiec i lekarz weterynarii w wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia, w otoczeniu menażerii swych egzotycznych zwierząt. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. Wykorzysta w tym swą odwagę i niepodrabialne poczucie humoru, odkryje wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ponownie ze starymi wrogami. W wyprawie towarzyszyć mu będzie młoda, pewna siebie uczennica oraz wesoła ferajna przyjaciół-zwierząt, w tym lękliwa gorylica, entuzjastycznie nastawiona do świata kaczka, niezwykły duet składający się z cynicznego strusia i optymistycznego słonia oraz prawdziwa twardzielka – papuga, najbardziej zaufana przyjaciółka Dolittle’a.

 

 

 

"365 dni"

 

 

godz. 17:45 i 20:00
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)

Kategoria wiekowa: +18
Bilety online!

 

Opis:
Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go. „365 dni” to pierwszy polski erotyk. Film powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej. To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach.


 

 

 

 

 

 ZAPRASZAMY!
11.02.2020 r.
Bilety do kupienia na stronach:
 http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/, www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl
oraz bezpośrednio przed seansem, w kasie kina


Kolejne kinowe seanse jeszcze w styczniu


    W tym miesiącu będziecie mieli Państwo okazje raz jeszcze skorzystać z oferty kina Zakrzywienie Czasoprzestrzeni! 29 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wyświetlimy dla Was kolejne filmy. Tym razem proponujemy animowaną historię dwóch agentów, „Tajni i fajni”, polską komedię z Piotrem Adamczykiem, Anną Dereszowską oraz Weroniką Książkiewicz w rolach głównych, „Mayday” i trzecią część kultowych „Psów” Władysława Pasikowskiego. Bilety dostępne są już w przedsprzedaży na stronie http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/ oraz www.biletyna.pl i www.ckissepolno.com.pl. Istnieje także możliwość kupna biletów bezpośrednio przed seansem. Jednocześnie informujemy, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim NIE DYSTRYBUUJE BILETÓW NA SEANSE KINOWE, prosimy o zakup biletów on-line bądź bezpośrednio w kasie kina. Oto jak prezentuje się szczegółowy repertuar:

 

 

"Tajni i fajni"

 

godz. 16:00
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Bilety online!

 

Opis:
"Tajni i fajni" to animowana komedia, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Superagent Lance Sterling (Will Smith) i naukowiec Walter Beckett (Tom Holland) są niemal dokładnymi przeciwieństwami. Lance jest pewny siebie, elegancki i obyty. Walter natomiast nie jest zbyt kontaktowy, ale nadrabia to sprytem i inwencją, wynajdując niesamowite gadżety, które Lance wykorzystuje podczas swych niezwykłych misji. Wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, gdy Walter i Lance odkrywają, że dziwnym zrządzeniem losu muszą polegać na sobie w całkiem nowy sposób. A jeśli ta niedobrana para nie sprawdzi się jako zgrany duet, cały świat znajdzie się w niebezpieczeństwie

 

 

 

"Mayday"

 

 

godz. 18:00
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Bilety online!

 

Opis:
Janek, posiadający dwie żony, umiejętnie lawiruje pomiędzy nimi. Do czasu, gdy pojawią się kłopoty i powstanie zagrożenie, że cała sprawa się wyda.


 

 

 

 

 

 

 

"Psy 3. W imię zasad"

 

godz. 20:10
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)

Bilety online!


Opis:
Po latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

 

 

 

 

 ZAPRASZAMY!
29.01.2020 r.
Bilety do kupienia na stronach:
 http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/, www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl
oraz bezpośrednio przed seansem, w kasie kina


Legenda rocka w Sępólnie Krajeńskim!


        Gościem pierwszego tegorocznego spotkania w ramach Sępoleńskiej Akademii Sukcesu będzie Marek Piekarczyk. Legendarny polski wokalista rockowy, znany z zespołu TSA, obecnie z powodzeniem kontynuujący karierę solową, która dzieli z byciem jurorem programu The Voice of Poland. Charyzmatyczny romantyk z duszą rockmana, człowiek który kładł podwaliny pod polską muzykę hard rockową i heavy metalową. Autor tekstów, okazjonalnie aktor, postać o wielu talentach. Jakich? Będziecie się mieli Państwo okazję przekonać o tym już 20 stycznia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Zapraszamy!


20.01.2020 r.
godz. 11:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Ani Mru-Mru powraca do Sępólna!


    Mamy przyjemność zaprosić Państwa na występ kabaretu Ani Mru Mru w nowym, cyrkowym programie! Cirque de Volaille – ewidentnie miało być Voila, no ale jest jak jest… Dlatego serwujemy roladę humoru, oczywiście nie wieprzową, z solidną porcją prawdziwej satyry w środku! Nie kroić bo pryśnie masłem… tfu – śmiechem!


ZAPRASZAMY!
15.02.2020 r.
godz. 16:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim
BILETY: 65/70 zł do nabycia na stronach www.biletyna.pl, www.ckissepolno.com.pl
oraz w sekretariacie CKiS


W prezencie dla Babci i Dziadka!


   Szukasz prezentu z okazji Dnia Babci i Dziadka? Kup bilet na wyjątkowy koncert Jacka Silskiego w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim! To niepowtarzalna okazja, by sprawić radość swoim dziadkom!
Jacek Silski to wspaniały artysta o niespotykanej ciepłej i aksamitnej barwie głosu, zwany też "Śląskim Słowikiem".
Jego utwory są utrzymane głównie w konwencji muzyki tanecznej, latino, ballad romantycznych czy utworów musicalowych.


Zapraszamy!
19.01.2020 r.
godz. 16:00
bilety - 25 zł (do nabycia w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim, online na www.ckissepolno.com.pl i www.biletyna.pl


28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – gramy, bo lubimy!


    Siemacie ludzie! Nabieramy wiatru w żagle razem z najgłośniejszą orkiestrą na świecie i kwestujemy wspólnie po raz 28. Tym razem zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będziemy się w tym roku skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów. Wspomagając tę szczytną ideę  przygotowaliśmy program, na który składają się wielopokoleniowe występy i prezentacje lokalnych artystów. Startujemy punktualnie o godzinie 17:00 na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Oto podgląd na program 28. finału WOŚP:

- Dzieci z gminnego przedszkola nr 2 „Bajka”
- Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej
- Młodzieżowe oraz Dziecięce Studio Piosenki CKiS
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKiS
- Młodzież z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
- Taneczny zespół „Modraki” z WOK Lutowo
- Zespół Lutowianie
- Pomiar ciśnienia, tętna i cukru oraz stoiska NZOZ „Doktór” i Szpitala Powiatowego NZOZ w Więcborku
- Spektakl teatralny „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu grupy teatralnej „Czas Wyobraźni”
- Nasi wolontariusze będą także obecni podczas meczów Sępoleńskiej Ligii Futsalu w Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Chojnicka 19)
- Licytacje gadżetów WOŚP


BĄDŻCIE Z NAMI!
12.01.2020 r.
godz. 17:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim

 


 


 Trzej Królowie przejdą przez Sępólno

    Tradycyjnie, 6 stycznia ulicami wielu miast w całej Polsce przejdą Orszaki Trzech Króli. Od kilku lat również mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego uczestniczą w tym barwnym widowisku. Tradycja ta zawitała do Polski z Hiszpanii i Meksyku, jednak to w naszym kraju zyskały one miano największych i najbardziej popularnych. Zapraszamy Państwa do towarzyszenia Trzem Monarchom w drodze do nowonarodzonego Dzieciątka Jezus. Zbiórka o godzinie 11:00 a targowisku „Mój Rynek”, skąd orszak wyruszy w stronę kościoła parafialnego. Dołącz do nas!


06.01.2020 r.
zbiórka godzina 11:00
targowisko miejskie „Mój Rynek”
Sępólno Krajeńskie


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl