Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Archiwum-Wałdowo-2017r.

 

 


 

Szampański sylwester w Wałdowie

 

   Bale sylwestrowe mają swój niepodważalny urok. Mają w sobie coś z dworskich przyjęć organizowanych w wyjątkowych okolicznościach. Taką okolicznością jest również pożegnanie starego roku i przywitanie nowego. Wraz z nowymi nadziejami i nowymi oczekiwaniami.
    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie od lat organizuje bale sylwestrowe, które cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Wałdowa, ale również wśród mieszkańców okolicznych miejscowości. Na odpowiednio przystrojonej sali do białego rana trwała iście szampańska zabawa, której przewodził zespół „Waldek Band”. U progu nowego roku, punktualnie o północy uczestnicy balu wymieniali się między sobą serdecznymi życzeniami by po chwili tanecznym krokiem wejść w kolejny, 2018 rok. Tej nocy znajdujemy w sobie niesamowite pokłady energii, potrafiąc nie schodzić z parkietu przez całą imprezę. Być może prawdą jest, że to czas kiedy potrafią dziać się cuda?
    Chcielibyśmy raz jeszcze życzyć wszystkim z Państwa szczęśliwego nowego roku, wszelkiej pomyślności i pogody ducha. Niech ta radosna, taneczna atmosfera nie opuszcza Was ani na chwilę. Pozostaje jedynie powiedzieć – do zobaczenia za rok!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Koncert Świąteczny w Wałdowie


   Koncert Świąteczny przygotowany przez  Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie to tradycja od wielu lat. Współorganizatorem tegorocznego koncertu pt: „Świeć Gwiazdo Betlejemska” było Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka oraz Gminna Pracownia Edukacji Kulturalnej ARTiK w Wałdowie. Każdy z koncertów ma inny niepowtarzalny klimat. W tym roku młodzi artyści, młodzież oraz dorośli zaprezentowali się w jasełkach tanecznie i śpiewająco. Goście zaproszeni oraz mieszkańcy Wałdowa i okolic mogli usłyszeć przepiękne kolędy i pastorałki oraz obejrzeć układy taneczne aniołków i diabełków. Uczestników koncertu wprowadziliśmy w niebiański nastrój świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie odbyła się wielopokoleniowa integracja podczas wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wałdowa.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Bożena Mania
Zdjęcia: Elżbieta Gackowska


Mikołajki w Wałdowie


   6 grudnia św. Mikołaja, którego obecność za każdym razem zwiastuje nadejście Bożego Narodzenia. W ten wyjątkowy dzień wszystkie dzieci z Wałdowa przybyły na spotkanie ze św. Mikołajem. Dzieci brały udział w animacjach przygotowanych przez Wiejski Ośrodek Kultury oraz Gminną Pracownię Edukacji Kulturalnej ARTiK po czym nastąpiło wręczanie podarków przez Mikołaja. To niezwykłe przeżycie dla dziecka, dlatego pragnęliśmy podczas tej imprezy przekazać magię tego momentu i sprawić, że piękne chwile na długo zostaną w pamięci malucha.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Bożena Mania
Zdjęcia: Elżbieta Gackowska


Wiejski Ośrodek Kultury ,Rada Sołecka ,Koło Gospodyń Wiejskich , Gminna Pracownia Edukacji Kulturalnej w Wałdowie zaprasza wszystkie dzieci z Wałdowa na
MIKOŁAJKI


6 grudnia 2017 godz 16:00
W programie :
- warsztaty oraz niebanalne zajęcia manualne o tematyce świątecznej
- dla każdego smyka  upominek od św. Mikoła„Droga Prawdy,  Nadziei , Miłości”


   W dniu niezwykle uroczystym ,  bliskim sercu każdego Polaka , w dniu 11 listopada , upamiętniającym rocznicę odzyskania w 1918 roku niepodległości przez naszą Ojczyznę po 123 latach niewoli Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie zaprosił mieszkańców Wałdowa i okolic na uroczystość p.t. „Droga Prawdy,  Nadziei , Miłości” .  Uroczystego otwarcia dokonała młodzież pięknym Polonezem , którego przygotowała  pod czujnym okiem instruktora  p. Wojtka. Zespół „Promyki” zaprezentował się w utworze tanecznym pt „Flaga” . Przypomnienie historii 99 rocznicy Niepodległej Polski  przedstawiła  Jola . W atmosferze  skupienia i zadumy widownia chłonęła treści przepięknych pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu Tucholskiego Chóru Gospel „AVE” i solistki Pauliny.  Wydarzenie zakończyło się walcem w wykonaniu zespołu tanecznego. Jesteśmy narodem zafascynowanym przeszłością i miłością do Boga i Ojczyzny . Przede wszystkim Polakami dumnymi ze swojej historii.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Bożena Mania
Fot. - Jacek WojtaniaMiędzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich w Wałdowie


   15 października po raz pierwszy w Wałdowie obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich . W dzisiejszych czasach nie sposób jest podać, kim jest ta kobieta wiejska, ale wiadomo, że ma ona predyspozycje do organizacji życia w gospodarstwie. To kobiety w oparciu o wiedzę przekazaną z pokolenia na pokolenie i własne doświadczenie, żyją zgodnie z najnowszymi trendami. Troska o budżet domowy, o zdrowie domowników oraz wykształcenie własnych dzieci, to dla kobiety wiejskiej najważniejsze aspekty. Kobiety wiejskie stają się wzorem do naśladowania. Nasza uroczystość miała charakter spotkania, na którym Pani przewodnicząca KGW Jadwiga Polasik wręczyła najbardziej aktywnym paniom książki kulinarne. Z humorem i przymrużeniem oka panie zaprezentowały  nowoczesny układ taneczny w chustach , fartuchach  i kaloszach. Nie zabrakło również pysznego chlebka z kiełbaska oraz słodkiej szarlotki.
Drogie Panie życzę wam, abyście pomimo wielu obowiązków, znajdowały czas dla siebie. Życzę siły, zdrowia , miłości, zrozumienia i uznania.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - B .Mania
Fot. - E. Gackowska


Babskie lato w Wałdowie


Motywem przewodnim na spotkaniu było odkrywanie w nas samych ogromnych pokładów dobrej energii, koncentracja na wewnętrznym  bogactwie ,  które jest w nas i znalezienie tego , co działa na duszę.  Malowanie kwiatów , taniec i słuchanie muzyki relaksacyjnej na łonie natury pozwoliło nam przyjrzeć się uważnie sobie i własnym emocjom , zastanowić się , wyciszyć.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst . B.Mania
Zdjęcia E.Gackowska


Akordy Krajobraz na zakończenie Europejskich Dni Dziedzictwa


    Zwieńczenie tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa miało miejsce w Wałdowie, gdzie w tamtejszym Wiejskim Ośrodku Kultury zorganizowano mini-koncert pt. „Akordy Krajobrazu”. Oprócz utworów Fryderyka Chopina, Jana Ignacego Paderewskiego i Wojciecha Kilara usłyszeliśmy także fragmenty poematu „Kwiaty Polskie” autorstwa Juliana Tuwima, które wizualnie wsparte były „kwiecistą” wystawą fotograficzną Pani Jolanty Orzłowskiej.
    Muzyka, poezja, fotografia oraz taniec -  w wykonaniu tanecznego zespołu „Promyki”, był to prawdziwie barwny „kolaż sztuki”, któremu przyświecała wspólna idea. To już XXV edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa, dziedzictwo krajobrazu”. Od kilku lat czynny udział w imprezie bierze sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki oraz Satelity Kultury – Wiejskie Ośrodki Kultury i świetlice wiejskie z terenów naszej gminy. Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji przypadło w udziale Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury z Wałdowa i trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Nastrojowa muzyka z gracją odegrana na fortepianie przez Panią Dorotę Kuczyńską nie tylko pozwalała oddać się chwili refleksji, ale również tworzyła piękne tło dla recytacji w wykonaniu Pana Mieczysława Franaszka. Zewsząd otoczeni byliśmy kwiecistymi rozmaitościami uwiecznionymi na zdjęciach przez Panią Jolantę Orzłowską, które sprawiały, że nasz lokalny „krajobraz dziedzictwa” ożywał z każdą chwilą na naszych oczach.
    Europejskie Dni Dziedzictwa to cykl wydarzeń, które odbywają się na terenie całej Polski. Hasło tegorocznej edycji zwracało szczególną uwagę na naturalne dziedzictwo przyrody i piękno tworzonych przez nią krajobrazów, każąc nam przyjrzeć się temu co otacza nas na co dzień z nieco innej perspektywy. Nawiązując do dziedzictwa krajobrazu i krajobrazu dziedzictwa sięgaliśmy po utwory muzyczne, wiersze czy obrazy, które wskazują na to, że od wieków zachwycaliśmy się i nadal zachwycamy pięknem natury, malowniczymi pejzażami, siłą i wielobarwnością przyrody.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania


    Cały czas trwają prace nad usuwaniem skutków nawałnicy z 11 sierpnia, która dotknęła także naszą gminę. Ucierpiały setki domostw, niezbędna jest, rzecz jasna, pomoc finansowa i materialna, ale nie możemy zapominać, że w tym czasie ucierpiały również dzieci, które przeżyły wielką traumę. Właśnie z myślą o nich wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim oraz Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Wałdowie wychodzimy z inicjatywą ARTEterapii czyli terapii przez zabawę dla dzieci z Wałdowa, które jest jednym z najbardziej dotkniętych nawałnicą sołectw w naszej gminie. Na zajęcia grupowe zapraszamy od 23 do 25 sierpnia w godzinach 11:00 – 13:00 do Wiejskiego Ośrodka Kultury w  Wałdowie. Przywołajmy uśmiech na twarzach dzieci!


„Świat fantazji” w Wiejskim Ośrodku Kultury  w Wałdowie.


Pod takim  hasłem realizowaliśmy wspólnie z  Gminą Pracownią Edukacji Kulturalnej ARTIK wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży w dniach od 03.07 – 14.07. 2017 . Grupa uczestników liczyła ok. 30 osób . Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z programem i regulaminem zajęć oraz wykonały własne imienne wizytówki w celu lepszego poznania się. Podczas kolejnych dni uczestnicy mogli poczuć   smak zdrowej sportowej rywalizacji uczestnicząc w konkursach drużynowych i plastycznych. Dla chętnych którzy chcieli poćwiczyć , porozciągać się i poznać kroki tańca ludowego czy  nowoczesnego przygotowaliśmy zajęcia taneczne pod okiem p. Wojtka Chylewskiego. Stałym punktem programu były zajęcia wokalne i taneczne, a efekty zajęć rodzice mogli zobaczyć na scenie podczas występu na uroczystości „Święta Rodziny”. Bardzo ciekawe  okazały się zajęcia z cyklu „W morskiej głębinie”. Na  zakończenie wypoczynku letniego była wycieczka do gospodarstwa p. Gackowskich, gdzie dzieci poznały odmiany zbóż i ziół rosnących  na łące,  oraz zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem. 
Celem nadrzędnym zajęć był rozwój artystyczny , manualny , sportowy, a także nawiązywanie nowych przyjaźni .
Bez wątpienia był to czas spędzony ciekawie i pożytecznie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Mamy plac zabaw!


    Już jest! Długo wyczekiwany plac zabaw w Wałdowie powstały dzięki wygranemu wnioskowi z programu Inicjatyw Lokalnych. Centrum beztroskiej zabawy dla całych rodzin, w szczególności jednak dla dzieci, powstało dzięki Państwa pomocy. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy złożyli podpisy pod naszym wnioskiem, bez Was nie byłoby to możliwe.
    Uroczyste otwarcie placu nastąpiło podczas festynu rodzinnego. Mieliśmy więc podwójną okazję do świętowania. Przecięcie wstęgi, którego dokonali wspólnie burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Waldemar Stupałkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej, Kazimierz Jagodziński, sołtys Wałdowa, Marian Pukownik oraz Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Sławomir Maciejewski, było zwieńczeniem oczekiwania na wymarzone miejsce do zabaw dla dzieci. Mimo kapryśnej pogody był to dzień ze wszech miar wspaniały. Artystyczne występy i prawdziwie rodzinna atmosfera dodały mu tylko wyjątkowości.
    Dzieci, wprost nie mogły doczekać się zakończenia budowy, teraz korzystają już w pełni z uroków nowo powstałego placu. Nam zaś największą radość sprawiają uśmiechy na ich buziach, mamy świadomość, że powstało w Wałdowie miejsce, które będzie służyło im na lata. A przy okazji okolicznościowego festynu udowodniliśmy, że wbrew powiedzeniu, z rodziną wcale nie wychodzi się najlepiej tylko na zdjęciu!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


"Świat Fantazji" -  letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie.W dniach 03.07 - 14.07.2017 w godz 10:00 – 14:00.
W programie :
03.07 – „Nareszcie wakacje” – rozpoczęcie wakacyjnych zajęć dla dzieci. Wspólne ułożenie regulaminu zachowania na zajęciach . Wykonanie własnej imiennej wizytówki.
- „Co słonko widziało” – konkurs rysunkowy.
04.07 – zabawy integracyjne – „Podchody”
05.07 – warsztaty teatralno- integracyjne
06.07 – warsztaty taneczne i wokalne – tańce ludowe
07.07 – „Lato malowane farbami” – zajęcia plastyczne
11.07 – „W poszukiwanie naszej historii” – poznawanie naszej historii i zabytków
12.07 – wydzieranki wyklejanki – zajęcia plastyczne
13.07 – „Mój pupil – dzień poświecony zwierzętom domowym
14.07 – „Dzień z wierszem ” – zajęcia literacko-plastyczne .Gry i zabawy . Zakończenie zajęć .Dzień Kobiet w Wiejskim Ośrodku Kultury  Wałdowie


   Dnia 12 marca jak co roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie. Tego dnia młodzi panowie pięknie witali wszystkie panie, a następnie zaprosili na atrakcje artystyczne przygotowane przez Wiejski Ośrodek Kultury. Wydarzeniu towarzyszyły również nie tylko życzenia dla pań,  lecz także dla Pana Sołtysa Wałdowa z okazji Dnia Sołtysa oraz podziękowanie dla Pani Eli Gackowskiej za bezinteresowny dar ofiarowany dla Wiejskiego Ośrodka Kultury .
   Wśród niewątpliwych niespodzianek uroczystości wystąpiły w artystycznej odsłonie dzieci, młodzież oraz dorośli realizujące swoje pasje w lokalnym ośrodku kultury. W wykonaniu zespołu  wokalnego „Krajanie” mogliśmy usłyszeć  piękne utwory, a do łez bawił kabaret „On i Ona”. Część artystyczna została zakończona taneczną odsłoną solistki  i zespołu „Promyki”, a Panie otrzymały z rąk Pana Sołtysa słodki upominek .
   Akcentem wieńczącym spotkanie było ciasto  upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wałdowie, a wręczone przez młodych dżentelmenów . 
Mamy nadzieję że miłe chwile spędzone na Dniu Kobiet długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych na uroczystości.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Bożena Mania
Fot.: Elżbieta Gackowska


Ferie zimowe 2017 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie pt : „Zima lubi dzieci”


  Za nami kolejne ferie . Udział w organizowanych przez Ośrodek Kultury i Gminną Pracownię Edukacji Kulturalnej ARTIK  zajęciach brało około 30 dzieci. Pierwszego dnia zaczęliśmy od zajęć „Moje drzewo genealogiczne„  gdzie wszyscy mogli lepiej poznać siebie poprzez odkrywanie własnych korzeni. Podczas kolejnego dnia mogliśmy poczuć smak zdrowej sportowej rywalizacji uczestnicząc w  konkursach drużynowych. Stałym punktem programu zimowych ferii w Ośrodku Kultury były zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci malowały, rysowały, wydzierały z kolorowego papieru wszystko to, co kojarzy im się z zimą. Dla chętnych, którzy chcieli poćwiczyć, porozciągać się i poznać kroki tańca ludowego przygotowaliśmy zajęcia taneczne pod okiem pana Wojtka. Ponadto nie zabrakło zajęć muzycznych, karaoke i nauki śpiewu. Na zajęciach ceramicznych zaprosiliśmy nasze pociechy do twórczego myślenia, do krainy wyobraźni i działań manualnych, gdzie uczestnicy ferii wyczarowywali gliniane arcydzieła. Nie zabrakło również zajęć  integracyjnych oraz zabaw muzyczno - ruchowych z chustą animacyjną w Gminnej Pracowni Edukacji Kulturalnej ARTIK. Celem nadrzędnym zajęć był rozwój artystyczny, manualny, a także nawiązywanie nowych przyjaźni .
Serdeczne podziękowania chciałabym skierować do p. Aldony Heydebreck , p. Sylwii Żłobeckiej i p. Wojciecha Chylewskiego, którzy wspomagali mnie podczas zajęć oraz Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za wsparcie finansowe. Dziękuje wszystkim dzieciom za udział. Mam nadzieję, że spotkamy się już za rok w tym samym lub szerszym składzie.


Tekst: Bożena Mania
Fot.: Elżbieta Gackowska


Dnia 22 stycznia w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie odbył się wyjątkowy koncert  pt: „Cza cza dla Babci i Dziadka”.


 Babcie i Dziadkowie są w naszym życiu szczególnymi Osobami. Będąc dziećmi, nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale gdy dorastamy, staje się to dla nas coraz bardziej oczywiste. Wspomnienia szczęśliwych i beztroskich chwil spędzonych z dziadkami powodują, że dzieciństwo postrzegamy jako wyjątkowy czas. Jesteśmy im wdzięczni za wszystkie ciepłe słowa i z przyjemnością ich odwiedzamy w dorosłym życiu. W podziękowaniu za miłość, jaką dają co dzień Wnukom, przygotowaliśmy dla Nich wiersze , piosenki , tańce  w których  wystąpiły dzieci  działające w Wiejskim Ośrodku Kultury i  „ARTIKU”. Mogliśmy usłyszeć takie piosenki jak :”Cza cza dla Babci”, „ Polka dla Babci i Dziadka”,  „Już nie ma dzikich plaż” czy „Kawiarenki’. W pięknych utworach zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim pod kier. p. Mariana Kukowskiego. Na zakończenie uroczystości zaprosiliśmy na wspólną herbatkę ,kawę i pyszne ciasto upieczone przez panie.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Bożena Mania
Fot.: Elżbieta Gackowska


Ferie zimowe ” Zima lubi dzieci”
W dniach 30.01. – 9.02.2017 od godz 9:00 do 13:00
Plan zajęć:
30.01 – Warsztaty teatralne – „Śpiąca królewna”
31.01 – Warsztaty ceramiczne – „Gliniane arcydzieła”
01.02 -  Warsztaty taneczne  - „Tańce świata”
02.02 – Zajęcia plastyczne – Jak tworzyć drzewo genealogiczne
03.02 – Zajęcia wokalne – Poezja śpiewana
06.02 – Warsztaty kulinarne – Warzywa to zdrowie
07.02 – Rodzinna łyżwo-mania – Wyjazd na lodowisko do Złotowa
08.02 – Kolorowa maskarada – Warsztaty plastyczne  - techniki robienia masek karnawałowych
09.02 – Bal przebierańców – Konkurs na najciekawsze przebranie i ognisko z pieczeniem kiełbasekWiejski Ośrodek Kultury , Koło Gospodyń Wiejskich , Rada Sołecka i Związek Rencistów Emerytów i Inwalidów  serdecznie zapraszają  wszystkie Babcie i Dziadków na  Koncert  pt : „ Cza cza dla Babci i Dziadka”
 22.01.2017 r o godz 15:00 do  Sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
W programie :
- Koncert  Orkiestry dętej z CK i S pod kier.  Mariana Kukowskiego
- występy zespołów działających w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie
- uroczysty koncert zakończymy kawą i ciastem


Koncert Świąteczny pt: „Maleńka przyszła miłość” w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie


   Koncerty Świąteczne w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie  to tradycja od wielu lat .Tegoroczny koncert nosił tytuł ”Maleńka przyszła miłość”.   Każdy z koncertów ma inny, niepowtarzalny  klimat i oddycha innymi emocjami.  W tym roku koncert uświetnili młodzi artyści , strażacy , młodzież , zespoły działające w Ośrodku oraz gość specjalny pani Małgorzata z Gdyni. Przybyli goście mogli obejrzeć inscenizacje taneczną pt „ Maleńka przyszła miłość” i Jasełka pt: „Oszaleli Anieli” . Mogli usłyszeć najbardziej lubiane interpretacje  kolęd z poprzednich lat oraz kilka zupełnie nowych piosenek świątecznych, które mamy nadzieję rozogniły wszystkie serca i wprowadziły uczestników koncertu w niebiański nastrój świąt Bożego Narodzenia.
 Na zakończenie odbyła się wielopokoleniowa integracja oraz można było skosztować potraw wigilijnych i rozgrzać się gorącym barszczem serwowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wałdowa.
Nie ulega wątpliwości, że wydarzenie będące swego rodzaju wędrówką pośród najpiękniejszych kolęd i pastorałek cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
I tą drogą życzę  państwu, aby wśród migoczących gwiazd choinkowych znaleźć czas :
- by dogonić na chwilę  własne myśli ,
- by zapomnieć o trudach codzienności ,
- by dostrzec uśmiech na twarzy drugiego człowieka ,
- by cieszyć się chwilą Bożego Narodzenia …
Radosnych i upływających w zdrowiu Świąt oraz szczęśliwego Nowego  Roku 2017 wszystkim życzy ...


Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst : Bożena Mania
Zdjęcia : Jacek Wojtania


Spotkanie z Mikołajem w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie


   6 grudnia św. Mikołaja , którego obecność za każdym razem zwiastuje nadejście Bożego Narodzenia . W ten wyjątkowy dzień wszystkie dzieci z Wałdowa przybyły na spotkanie ze św. Mikołajem.  Dzieci brały udział w animacjach przygotowanych przez Wiejski Ośrodek Kultury , po czym nastąpiło wręczanie podarków przez Mikołaja.  To niezwykłe przeżycie dla dziecka, dlatego pragnęliśmy  podczas tej imprezy przekazać magię tego momentu i sprawić, że piękne chwile na długo zostaną w pamięci malucha.


   Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: kierownik Bożena Mania
Fot: Elżbieta Gackowska


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl