Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Archiwum-Wałdowo-2016r.

 

 

 „Światłość prowadzi nas do Pana”


   W ramach Tygodnia  Kultury Chrześcijańskiej i Święta Niepodległości Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie i Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Mateusza przygotowała dla mieszkańców uroczystość pt: „Światłość prowadzi nas do Pana” w której  uczestnicy  wzięli udział w przemarszu ze świecami i lampionami z Wiejskiego Ośrodka Kultury do Kościoła parafialnego . Następnie młodzież   zapaliła  znicze na grobach Nieznanych Żołnierzy . W kościele  mogliśmy obejrzeć inscenizację pt : „Światłość prowadzi nas do Pana” w wykonaniu dzieci z Wiejskiego Ośrodka Kultury i posłuchać pięknych pieśni religijnych w wykonaniu  Scholi. Uroczystą mszę św.  w intencji Ojczyzny odprawił ks. Proboszcz Sławomir Maciejewski .
Pięknie dziękuję ks. Proboszczowi , zespołom , pani Magdzie Stryszyk oraz uczestnikom uroczystości.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Bożena Mania
Fot.: Elżbieta Gackowska


„Dowiedz się więcej o historii bez patosu” 3 Maja Narodowe Święto Konstytucji.


Dziś na początku XXI wieku, żyjąc w tak szybkim tempie negujemy wszelkie wartości, odrzucamy cześć  dla przeszłości. Ale przecież gdzieś głęboko, utajnione na samym dnie serca pozostaje przekonanie, że naród, który nie zna swojej przeszłości nie może budować przyszłości. Konstytucja 3-Maja, to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1971. Z okazji tak wielkiego święta w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie odbyła się akcja społeczno - patriotyczna pt. „Dowiedz się więcej o historii bez patosu”. Upamiętniając Święto Konstytucji 3 Maja przygotowaliśmy część artystyczną, w której zaprezentował się  zespół wokalny „Krajanie” w pięknych pieśniach  patriotycznych takich jak „Hymn Konstytucji 3 Maja” czy „Ojczyzno ma”. Natomiast zespół taneczny „Promyki” zatańczył układ taneczny z polską flagą narodową, a najmłodszy zespół „Gwiazdeczki” wykonał „Polkę”. Na zakończenie uroczystości odbyły się „Drożdżowe potyczki rodzinne” a następnie degustacja.
Pragnę podziękować zespołom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst : Bożena Mania
Zdjęcia : Elżbieta Gackowska


„Gdy Amor śpi – miłość płata figle”.
14 lutego czyli dzień Św. Walentego .


   Rosyjskie przysłowie mówi „ Miłość nie zna wieku , granic ani śmierci”. Jest ona siłą i energią , bez której ani człowiek , ani świat nie może się harmonijnie rozwijać , ani zaznać szczęścia. Tego dnia w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie odbyło się spotkanie pt: „Gdy Amor śpi – miłość płata figle”, nawiązujące poprzez muzykę , wiersze i taniec do emocji towarzyszących uczuciu miłości w wykonaniu zespołów działających w Wiejskim Ośrodku Kultury. Na koniec został przeprowadzony konkurs na „Cud Walentyny” i „Cud Walentego”. W nagrodę zwycięzcy jadą na koncert do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim a pozostałe osoby zostały obdarowane słodkim upominkiem oraz czerwonym balonem w kształcie serduszka.
Podczas wspólnej  zabawy dzieci i młodzież w dobrych humorach  umacniali więzy przyjaźni i rozwijali umiejętności okazywania uczuć.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst:  Bożena Mania
Fot.: Elżbieta Gackowska


Ferie zimowe 2016 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie pt. "Zima na wsi"


   W dniach od 18.01-29.01.2016 odbyły się ferie zimowe .
Celem nadrzędnym zajęć było wspieranie i rozwój edukacji artystycznej najmłodszych mieszkańców wsi Wałdowo. Udział w organizowanych przez Ośrodek Kultury spotkaniach, był adresowany do dzieci i młodzieży oraz grupy przedszkolnej ARTiK. Każdego dnia placówkę odwiedzało ponad dwudziestu uczestników w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy. W pierwszym tygodniu ferii dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne w "Laurce dla Babci" w związku ze zbliżającym się Świętem Babci i Dziadka. Następnego dnia wszyscy mogli realizować się w Dniu Muzyczno-Tanecznym, pod okiem instruktora, Pana Wojtka. Aktywność sportową wyzwalały gry i zabawy na sali Wiejskiego Ośrodka Kultury i na świeżym powietrzu, gdzie po zabawach dzieci odpoczywały przy ognisku posilając się własnoręcznie upieczoną kiełbaską. Na warsztatach kulinarnych uczestnicy ferii mogli odkryć tajniki dawnego pieczenia chleba, ciasteczek oraz gofrów. Po upieczeniu odbyła się pyszna degustacja wypieków. Na zakończenie ferii odbył się Bal Przebierańców połączony z dyskoteką i konkursami. Najładniejsze i pomysłowe przebranie, zostało nagrodzone, a pozostali otrzymali słodki upominek.
   Podczas ferii dzieci oraz młodzież nie zmarnowały czasu na siedzenie w domu przed telewizorem lub laptopem, biorąc udział w zajęciach Ośrodka Kultury nauczyły się nie tylko wielu rzeczy, zarówno artystycznych jak i związanych z życiem codziennym, ale i nawiązały nowe przyjaźnie.
   Dzieci dziękują Radzie Sołeckiej za pomoc finansową oraz Paniom z KGW za pyszne ciasta.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst : Bożena Mania
Zdjęcia : Elżbieta Gackowska

Więcej zdjęć  na


Dzień Babci i Dziadka w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie


Dzień 21  i 22 stycznia na stałe zapisał się w kalendarzu Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie  jako „Dzień Babci i Dziadka”. 24 stycznia w tym szczególnym dniu „śpieszą” się babcie i dziadkowie do swoich wnuków , ale tym razem aby wygodnie usiąść wysłuchać przygotowanych wierszy , piosenek , skeczy , życzeń , popatrzeć jak  pięknie tańczą i wspólnie pobawić się i pośpiewać z wnukami. Z okazji tak ważnego święta Wiejski Ośrodek Kultury , Koło Gospodyń Wiejskich , Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Gminna Pracownia Edukacji Kulturalnej „ARTiK” wspólnie zorganizowali  uroczystość w  której wystąpiły dzieci , młodzież , dorośli działający w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie aby podziękować Babciom i Dziadkom za miłość czas i poświęcenie.Materiały WOK w Wałdowie
Tekst : Bożena Mania
Zdjęcia : Elżbieta Gackowska

 


Ferie zimowe 2016 pt. "Zima na wsi" w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie


    W dniach 18-29 stycznia od godz. 10  do 14.
    W programie:
    -18.01. - Kwiaty i bibuły-zajęcia plastyczne
    -19.01. - Coś słodkiego, coś pysznego-warsztaty kulinarne+degustacja
    -20.01 - Szydełkowanie jest proste-warsztaty szydełkowania
    -21.01 - Laurka dla babci i dziadka-zajęcia plastyczne
    -22.01 - Wałdowo na sportowo-zajęcia sportowo -ruchowe dla dzieci z rodzicami
    -25.01 - Cyrkowe wariacje-warsztaty sztuki cyrkowej
    -26.01 - Zimową porą przy ognisku-śpiewanie piosenek i pieczenie kiełbasek
    -27.01 - Z muzyką i tańcem na co dzień.
    -28.01 - Papierowe fantazje - w świecie origami
    -29.01 - Bal przebierańców od godz. 16
    
    Zapraszamy!


6 grudnia - dzień św. Mikołaja, który zwiastuje zbliżające się Boże  Narodzenie.


W ten wyjątkowy dzień wszystkie dzieci z Wałdowa przybyły , na spotkanie ze św .Mikołajem . Dzieci  brały udział w animacjach przygotowanych przez Wiejski Ośrodek Kultury, zapoznały się z historią zacnego gościa, a na koniec zostały obdarowane słodkimi upominkami.
Dla uczestników imprezy Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało warsztaty zdobienia bombek , tworzenia ozdób świątecznych oraz pyszne ciasteczka, własnoręczny wyrób kojarzony z atmosferą zbliżających się świąt. Serdecznie dziękuję Sołtysowi i Radzie Sołeckiej oraz przewodniczącej i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wałdowa.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst Bożena Mania
Zdjęcia  Elżbieta Gackowska


"Rozsmakuj się w tradycji - życie codzienne dawnej wsi"


13.09.20915 r na placu przy WOK w Wałdowie odbyły się Europejskie Dni
Dziedzictwa pod hasłem : "Rozsmakuj się w tradycji - życie codzienne dawnej wsi"- bajanie, śpiewanie, biesiadowanie.
WOK wraz z KGW zaprezentował życie codzienne dawnej wsi . Odbył się pokaz szatkowania i  kiszenia kapusty w beczce, skubanie kaczek. Nie zabrakło starych przedmiotów jak również żywych zwierząt.
Mieszkańcy mogli wysłuchać i obejrzeć przy akompaniamencie  akordeonu dawnych utworów wykonanych przez zespół  "Promyki", który zaprezentował się w pięknych strojach  ludowych.
Na zakończenie  można było skosztować dawnych potraw takich jak: ziemniaki ze skwarkami i zsiadłym mlekiem, swojskiego chlebka ze smalcem  czy pysznych bab i makowców.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w przygotowaniu imprezy.


Tekst: Bożena Mania
Fot.: WOK w Wałdowie


Jarmark św.Mateusza w Wałdowie


29.08.2015 r na placu przy WOK w Wałdowie odbył się Jarmark św.Mateusza, był inny niż poprzednie edycje tej popularnej imprezy, ponieważ skupiliśmy się na prezentacji dawnej wsi.
Dzieci utalentowane artystycznie i rozwijające swoje talenty prezentowały swoje dokonania na scenie. Wysłuchaliśmy pięknych piosenek w wykonaniu  zespołu "Promyki" i 'Młodych mam".
Następnie mogliśmy obejrzeć tańce wykonane przez zespół "Promyki". Do łez rozbawił kabaret "On i Ona" pt: "Sąsiadka".  Program uświetniły konkursy i pokazy dla dzieci i dorosłych przygotowane przez OSP i WOK.
Uczestnicy jarmarku mogli też poskakać na dmuchanym zamku, osłodzić sobie dzień watą cukrową, zjeść coś bardziej konkretnego np. pyszny swojski bigos lub przy kawie posmakować domowych wypieków i wszystko to dzięki przemiłym paniom z KGW z Wałdowa.
Gwoździem programu artystycznego był występ zespołu disco fun - "SHANTEL".
Uwieńczeniem jarmarku  była zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki prezentowanej przez zespół "Absolwent".
Piękne podziękowania należą się wszystkim którzy przyczynili się swoją pracą i wsparciem do organizacji jarmarku.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Kierownik WOK w Wałdowie Bożena Mania
Fot.: Jacek Wojtania


Mieszkańcy Wałdowa nie zapomnieli o kolejnej już X rocznicy śmierci największego z Polaków. W niedzielne popołudnie  oddali hołd Ojcu Św. Spotkanie wypełnione pieśnią religijną w wykonaniu Zespołu "Gospel AVE" z Tucholi. W atmosferze skupienia i zadumy widownia chłonęła treści  przepięknych  pieśni  religijnych. Podczas koncertu odśpiewano  ulubione  pieśni Papieża - pielgrzyma  "Barki" i "Abba Ojcze". 2 kwietnia 2005 r. odszedł do Domu Ojca nasz ukochany Ojciec Św, Jan Paweł II.
Wielu z nas jeszcze pamięta Jego pontyfikat, najmłodsi tylko z opowiadań. Mówi się, że Jan Paweł II zmienił świat ale dokonał tego nie siłą miecza, nie siłą armat, tylko siłą słowa "Nie lękajcie się, bo Chrystus was kocha. A miłość wszystko zwycięża" -  To krótkie zdanie wypowiedziane na początku pontyfikatu stało się Jego mottem do samego końca ...
Odszedł Ten  który uczył nas miłości,  pozostawił nam testament, który nieustannie powinniśmy wypełniać. Realizujmy go zatem i wcielajmy w życie, przekazujmy następnym pokoleniom.   Warto, żeby   wszyscy, a przede wszystkim młodzi pamiętali, co wydarzyło się w Rzymie o godzinie 21:37  . Spotkania podobne do tego mają sprawić żebyśmy nigdy nie zapomnieli.

Tekst/Fot.: WOK w Wałdowie


Gminny Dzień Kobiet w WOK w Wałdowie.

 

Wałdowo było gospodarzem Gminnych uroczystości Dnia Kobiet organizowanych już tradycyjnie przez Gminę Sępólno i Gminny Związek Kółek i Organizacji Rolniczych. Gminny Dzień Kobiet to cykliczna impreza ,na którą zostały zaproszone panie wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Goście  po brzegi wypełnili pięknie  przygotowaną salę w WOK . W imieniu przedstawicieli władz życzenia składali poseł Iwona Kozłowska , burmistrz Waldemar Stupałkowski , przewodniczący rady powiatu  Marek Chart ,

przewodniczący rady gminy Kazimierz Jagodziński , wiceprezes stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Nasza Krajna Ewa Siekierka . Uroczystość otworzył prezes Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Bogumił  Szpojda. Zaproszone panie obdarowane zostały słodkim upominkiem z sentencją nawiązującą do obchodzonego corocznie Międzynarodowego Dnia Kobiet.Wydarzeniu towarzyszył syboliczny kwiatek i słodkość w postaci czekolady. Kierownik  B.Mania zaprosiła na atrakcje artystyczne  przygotowane przez WOK , w których nie zabrakło zarówno wzruszeń jak i dobrze pojętej rozrywki. Wśród niewątpliwych niespodzianek dnia w artystycznej odsłonie pojawiły się dzieci , młodzież oraz dorośli realizujące swoje pasje w lokalnym ośrodku kultury. Zespół wokalny " Promyki " i panowie dżentelmeni zaprezentowali się w piosenkach takich jak "Być kobietą"  , "O mnie się nie martw" czy  "Kto ma tyle wdzięku co ja" . Do łez bawił kabaret "On i Ona" w kabarecie pt : "Chłopi" i "Wizyta księdza". Część

artystyczna została zakończona taneczną odsłoną zespołu "Gwiazdeczki" . Panie z KGW  stanęły na wysokości zadania goszcząc wszystkich pysznym obiadem oraz ciastem i kawą. Akcentem wieńczącym spotkanie był tort ufundowany przez LGD "Nasza Krajna". Mamy nadzieję że miłe chwile spędzone na Gminnym Dniu Kobiet na długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych na uroczystości.

 


Tekst: WOK w Wałdowie
Fot: Jacek Wojtania


Ferie zimowe w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie


W dniach od 16 do 27 lutego 2015 roku w WOK w Wałdowie odbyły się ferie zimowe dla dzieci i  młodzieży szkolnej. Wszyscy mogli realizować się w dniu muzyczno – tanecznym. Aktywność sportową wyzwalały różnego rodzaju gry i zabawy sportowe w sali WOK i na świeżym powietrzu, gdzie po zabawach odpoczywały przy ognisku posilając się własnoręcznie upieczoną kiełbaską. Na zajęciach kulinarnych dzieci mogły realizować się przy pieczeniu pysznych ciasteczek i chlebka. Po upieczeniu odbyła się pyszna degustacja wypieków. Rozwijanie kreatywności i zainteresowań plastycznych odbywały się na warsztatach wikliny papierowej, lecz największą atrakcją był wyjazd dzieci na lodowisko do Złotowa. Na początku ferii odbył się także bal przebierańców dla dzieci połączony z dyskoteką. Najładniejsze i pomysłowe przebranie zostało nagrodzone, a wszyscy pozostali zostali obdarowani słodkościami. Przeprowadzono konkursy z nagrodami, a na zakończenie ferii panie z KGW upiekły pyszne ciasta. Dzieci dziękują Radzie Sołeckiej za pomoc finansową przy organizacji ferii.

 


Tekst/fot.: WOK w Wałdowie


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl